Februárové číslo revue Knihy a spoločnosť otvára esej biológa Ľubomíra Tomášku (Neoriginálne o originálnosti) venovaná cennej komodite – vedeckej originalite a zložitej ceste k nej a kritické zamyslenie prírodovedkyne Ľubice Lacinovej nad známou a pre niekoho kultovou knihou skeptického ekológa Björna Lomborga.
Otázky cirkvi, viery, náboženstva a ich vzťahu k modernej spoločnosti vrátane neokonzervatívnych skupín tvoria jadro čísla. Píše o nich teológ (Imrich Gazda: Európa podľa Benedikta), sociologička (Oľga Gyárfášová: Anjeli a sociológia), teológ a predtým biológ (Štefan Šrobár: Evolúcia a kresťanstvo) i dvaja islamisti (Jarmila Drozdíková: Apokalypsa – komodita i politikum a Gabriel Pirický: Medzi fitnou a džihádom).
Popri týchto textoch možno spomenúť zamyslenia Eduarda Krekoviča nad postmodernou archeológiou či tradične humorne ladený text Eleny Akácsovej (Prečo Eskimáci nakupujú chladničky) venovaný príručkám zlepšujúcim naše komunikačné schopnosti.
V závere čísla možno nájsť kritickú reflexiu dvoch noviniek pôvodnej slovenskej beletrie (J. Juráňová: Orodovnice a P. Weiss: Traja priatelia) z pera Ivany Taranenkovej a Dany Kršákovej i „celoživotných sprievodcov“ Dušana Dušeka.
Obrazovú časť februárového čísla revue K&S tvoria fotografie Etely Verskej a Adriana Perona.
Autor: kul