Nečakane výrazné víťazstvo hostí, ktorý mohlo byť aj vyššie, sa zrodilo po vydarených koncovkách skúsenejších hráčov Dukly, ale aj po nepremenených šanciach menej skúsených domácich.
Po úvodnom náznaku šancí na oboch stranách síce mal prvú väčšiu prácu v 18. min so strelou Hlohovského brankár hostí Zajac, ale skóre otvorili v 21. min Bystričania.
Po rozohraní nepriameho kopu šikovným signálom Ďurica nádherne trafil k žrdi. V závere prvého polčasu mohol tím spod Urpína zvýšiť, ale Volešák si poradil s nebezpečnými strelami Ďuriša a Pečovského.
Domáci sa snažili útočiť, ale cez sústredenú obranu súpera sa im nedarilo prenikať a tak sa do šancí ani nedostávali.
Tento stereotyp v kvalitou nevýraznom zápase pokračoval aj po zmene strán. Trenčianska útočná snaha stroskotávala, hostia občas pohrozili rýchlymi protiútokmi, ale v tejto fáze zaujala iba tvrdá strela Pečovského v 62. min.
Bystričania poistili svoje zaslúžené víťazstvo v 88. min, keď sa najskôr Kulíkov priamy kop takmer obtrel o žrď, aby po chvíli únik dvojice Hučko - Palic druhý menovaný zakončil strelou do prázdnej brány.
V nadstavenom čase po ďalšom prieniku do rozhodenej trenčianskej obrany Hučko ešte výsledok prikrášlil.
Trenčín - Dukla B. Bystrica 0:3 (0:1)
Góly: 21. Peter Ďurica, 88. Palic, 90.+ Hučko. Pred 2388 divákmi rozhodoval Chmura, žlté karty Pečovský, Marek Seman, Strnad.
AS: Volešák - Čögley, Cs. Horváth, Mičenec (81. Križko), Minarčík - Gálik, Hlohovský, Marček (46. Kleščík), Jašurek, Gergel - Doubek (69. Szkukálek).
Dukla: Zajac - Marek Seman, Debnár, Saláta, Herda - Pečovský, Strnad, Peter Ďurica (39. Kulík) - M. Ďuriš (61. Palic), Semeník (64. Medveď), Hučko.