Arguellom ešte 2. augusta na turnaji v poľských Sopotoch.
"Nikdy v živote som nestávkoval. Ani neviem, ako sa to robí. A nepoznám nijakých ľudí, čo stávkujú," tvrdila svetová štvorka. Davydenko priznal, že neustále podozrievanie a otázky na inkriminovaný zápas ho psychicky vyčerpávajú. Ťažko sa sústreďuje na tenis. Má pocit, že sa to neskončí ani o týždeň, ani o mesiac a otázky o stávkovaní bude dostávať do konca roka.
"Každý ma teraz vidí ako toho zlého, ktorý stávkuje a podobne. Je to ťažké," povzdychol si 26-ročný tenista. Priznal, že po septembrovom turnaji v Pekingu ho čaká oficiálne vypočúvanie v tejto háklivej záležitosti. Doteraz mu dali zástupcovia ATP, stávkovej kancelárie Betfair i vyšetrovacích orgánov pokoj.
Podľa Davydenka sa ho ani v hráčskej šatni nikto na zápas s Vassallom-Arguellom nepýta. Ani z hľadiska na posledných turnajoch v Amerike nijaké narážky nepočul. "Možno je to však len tým, že nerozumiem dobre po anglicky," snažil sa žartovať.
Rodák zo Severodonecka odmietol spojenie s ruskou mafiou, ktorá vraj má prsty v nelegálnom stávkovaní. "Od pätnástich rokov žijem v Nemecku. Do Moskvy sa vraciam len na zápasy Davisovho pohára a na turnaj Kremlin Cup. Nepoznám nijakých ľudí z mafie," oponoval tenista.
Na zápas 2. kola Davydenka s Vassallom-Arguellom stavili v britskej internetovej kancelárii Betfair až 7 miliónov dolárov a na víťazstvo Argentínčana prichádzali stávky aj po jeho prehre v prvom sete 2:6. Rus si potom v druhom sete nechal ošetriť nohu a v treťom sete odstúpil, skrečoval zápas.
Organizátori US Open si najali súkromnú detektívnu firmu, ktorá v utajení sleduje v areáli Flushing Meadow situáciu na stávkovom trhu a má prístup aj do hráčskych šatní. Tenisti dostali školenie, aby sa vystríhali kontaktov s podozrivými osobami a majú možnosť ich ohlásiť na špeciálnu telefónnu linku.
Autor: on