ina Rusov si to ale nemyslí a podľa sociológov mu svoj hlas v marcových prezidentských voľbách nedalo ani jedno percento voličov. A ani nedá.
Kremeľ totiž opäť siahol k represiám. Ústredná volebná komisia našla tento týždeň medzi dvomi miliónmi podpisov jeho priaznivcov toľko „braku“, že ho asi odmietne registrovať. Dokonca mu hrozia až tri roky väzenia za údajné falšovanie podpisov. Muž, ktorý by nemal najmenšie šance v prezidentskom zápase, je tak vylúčený z boja. Pre istotu.
Päťdesiatnik Kasianov pritom už chuť akejtakej moci okúsil. Patrí do „Jeľcinovho klanu“. Ako demokrat prozápadnej orientácie začal kariérny vzostup v roku 1999 na poste ministra financií.
Dovtedy ho v Rusku poznal málokto. V máji 2000 sa stal premiérom až kým ho po štyroch rokoch nezosadil prezident Vladimir Putin. Vtedy začala Kasianova hviezda zapadať a presedlal na biznis. V Kremli už o neho záujem nemali. Aby to pochopil, vzali mu pozemok a vládne médiá ho obvinili z korupcie. Napriek tomu sa Kasianov Kremľu postavil. Chcel kandidovať v dopredu prehraných voľbách.