BRATISLAVA. Tretí ročník Bratislavského mestského maratónu bude v znamení trojky. Pobeží sa 30. marca, ale jeho program bude trojdňový. Platí to nielen o sprievodných kultúrnych, ale aj o športových akciách.
Ich program sa začne v piatok premiérovou Detskou olympiádou ZSE pre žiakov druhého stupňa v netradičných disciplínach na Hlavnom námestí. V sobotu naň nadviaže Detský beh aj Vyrovnaná šanca, beh mlade z detských domovov.
A tzv. Hobby run na päť kilometrov. Kmeňovou skupinou štartujúcich budú tí, ktorí odvlani pravidelne behávajú s riaditeľkou maratónu Andreou Bérešovou v bratislavskom Eláne. K tradičným štvrtkovým halovým podvečerom pribudli vo februári soboty v prírodnom prostredí Kuchajdy. „Sama som prekvapená záujmom, ktorý nápad ponúknuť ľuďom inú ako papučovú kultúru vzbudil,“ vraví popredná slovenská vytrvalkyňa.
Na ČSOB City Marathon sa prihlásili už dve stovky bežcov a bežkýň, takmer polovica z cudziny, najviac z Anglicka. Až do 16. marca je zvýhodnené štartovné 500 korún, ktoré v záverečnej fáze vyskočí na tisícku. Slovenskí bežci budú mať na železnici 25–percentnú zľavu. „Termín rekonštrukcie mosta sa posunul, takže sa pobeží po starej trase,“ pripomína Bérešová a dodáva: „Nový bude len jej certifikát.“ (mo)
¶