anska preberať skúsenosti z recyklácií komunálneho odpadu so svojím kolegom z Čiech.
Projekt sa rozbehne v októbri, pobeží do augusta 2009 a pretože kulminovať bude pred eurovoľbami v júni toho istého roku, hlasovanie nerozhodnú len domáce témy, ale i tie spoločné, pretože politici budú viac v obraze, čo sa deje za humnami. Taká je ideálna predstava.
Ako to však býva, ideál je na hony vzdialený realite. Myparl nebude voľným diskusným fórom. Informácie sa budú vymieňať o vopred vybraných témach.
Každá téma bude mať centrálneho moderátora a poslanci majú písať po anglicky, francúzsky alebo nemecky. Kto sa bude chcieť baviť o hraniciach únie a ešte v cudzom jazyku?
Briti sa pozastavili nad cenou nápadu. Rozpočet únie naň dá štyri milióny eur. Facebook je pritom zdarma, Myspace je zdarma, stránka pre europoslancov pod Facebookom, kde je prihlásených 650 z takmer 800 z nich, je zdarma. Nadšenci Myparlu finančný argument odmietajú; tvrdia, že únia už minula viac na menej zmysluplné akcie. To je pravda.
Na obhajobu v prepočte takmer 100 miliónov korún to však nestačí. Hlavne, keď diskusie nebudú prístupné verejnosti a keď to nedonúti diskutovať tých, ktorí to dodnes neurobili.