ZLATÉ MORAVCE. V remízovom zápase susedov spočiatku dominovala česká légia v nitrianskych dresoch, ale svoj štandard si až do konca udržali len Gruber s Broschinským.
V tíme Zlatých Moraviec bol istý brankár Bolek, ťahúňmi v poli Wisdom z Beninu a Argentínčan Mores.
„Od trénera boli pokyny jasné, čo najlepšie som mal obhospodarovať priestor v defenzíve,“ opisoval 26-ročný Argentínčan Mores svoje úlohy.
„S premiérou som, samozrejme, spokojný, strelil som aj gól, to je dobrý začiatok,“ tešil sa Andres po skončení sobotňajšieho zápasu.
Pred novinármi priznal, že svojich spoluhráčov nepoznal ani po mene, v Zlatých Moravciach je totiž iba od utorka.
„Som trochu unavený aj z cesty a aklimatizácie, navyše bol to ťažký zápas,“ dodal.
Spýtali sme sa ho, či vie, akú futbalovú kariéru má za sebou jeho tréner Ľubomír Moravčík.
„Nie, nepočul som o ňom,“ hovoril trochu zaskočený. Keď sme mu vysvetlili, že ho vedie jeden z najlepších hráčov slovenskej histórie, uznanlivo pokýval hlavou.
Prezradil aj svoj hráčsky vzor, a nebol to Maradona... „Najviac sa mi páči Walter Samuel,“ poklonil sa na diaľku opore Interu Miláno.
V súvislosti s angažovaním Moresa zaujme informácia, že veľký podiel na jeho príchode mal Milan Lešický.
Ešte donedávna športový riaditeľ Viktorie Žižkov pomáhal zlatomoravským funkcionárom aj s doťahovaním hosťovania.
V sobotu Mores ukázal všetkým, ako sa má legionár od ostatných líšiť výkonom. Bol to dobrý nákup.