Kaliskej štart má byť darčekom pre divákov

Olympijská víťazka Elena Kaliská by bola rada, keby prišlo do Čunova cez víkend čo najviac fanúšikov.

Pred pretekmi Autopolis Slovak Open už od stredy v Čunove trénujú aj Michal Martikán (hore), Jana Dukátová (vľavo) a Elena Kaliská.Pred pretekmi Autopolis Slovak Open už od stredy v Čunove trénujú aj Michal Martikán (hore), Jana Dukátová (vľavo) a Elena Kaliská. (Zdroj: SME – OLIVER FILAN)

BRATISLAVA. Až traja olympijskí víťazi z Pekingu vo vodnom slalome sa predstavia na víkendových pretekoch Autopolis Slovak Open v Čunove.

Michal Martikán, Elena kaliská a bratia Pavol a Peter Hochschornerovci budú bojovať o víťazstvá na druhom podujatí päťdielneho seriálu World Series. Preteky však považujú aj za príležitosť, ako sa odvďačiť fanúšikom za podporu na olympijských hrách.

V Pekingu majú ťažký kanál

„Už sa veľmi teším na preteky. Verím, že ak vyjde počasie, prídu nás povzbudiť aj diváci. Už len tým, že budeme štartovať, im dáme pekný darček za to, že nás povzbudzovali počas olympijských hier,“ povedala kanoistka Elena Kaliská.

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

SkryťVypnúť reklamu

Na Autopolis Slovak Open sa už teší aj Jana Dukátová, ktorá sa do Pekingu nedostala.

„Konečne významné preteky,“ povzdychla si. „Pauza bola pre mňa dosť dlhá. Tí, čo sme neboli na olympiáde, sme mali celé leto dosť prázdne. “

Staviteľom bránok na trati pre víkendové podujatie je legendárny český olympijský víťaz z Barcelony 1992 Lukáš Pollert.

„Záverečný úsek je dosť náročný. Keď sa voda začne zatvárať, môže sa pretekár aj zakliesniť. Zlé je, že sa to stáva na konci trate, kde už pretekárovi dochádzajú sily a koncentrácia,“ opísala Dukátová.

„Ťažký kanál je momentálne v Pekingu, čunovská trať nie je taká náročná,“ povedala skúsenejšia Kaliská.

Martikán verí, že sezóna sa nekončí

Dlhodobé preťaženie úponov v lakti by mohlo Michalovi Martikánovi zabrániť v štarte na víkendových pretekoch. Samotný kanoista však takúto alternatívu nepripúšťa, dokonca by chcel absolvovať aj zostávajúce diely seriálu World Series.

SkryťVypnúť reklamu

„V piatok sa mi na to pozrie doktor a rozhodne, či budem štartovať. Nie je to ideálne, pobolieva to, ale jazdiť sa s tým dá,“ povedal. „Ako ste videli v Pekingu, aj vyhrávať,“ zasmial sa.

Dvadsaťdeväťročný rodák z Liptovského Mikuláša má problémy s preťažením ľavej ruky takmer celú sezónu.

„Vo vode to cítiť málokedy. Určite to však treba doliečiť, veď ešte sa chystám dlho športovať.“

Estanguet nepríde

V prípade, že lekár bude súhlasiť s jeho štartom na víkendových pretekoch, chce zabojovať o víťazstvo.

„Určite. Vždy idem do pretekov s cieľom zabojovať. Po návrate z Pekingu sme nemali veľa času na tréning, absolvovali sme všakovaké spoločenské akcie,“ hovoril.

Na pretekoch Autopolis Slovak Open bude silná konkurencia, príde aj Brit David Florence, ktorý skončil na olympiáde hneď za Martikánom. Chýbať však bude líder celkovej klasifikácie Francúz Tony Estanguet. Dvojnásobný olympijský víťaz z rokov 2000 a 2004 v Pekingu do finále nepostúpil.

SkryťVypnúť reklamu

V posledných dňoch relaxoval Michal Martikán v Tatrách. Spolu so švagrom urobil výstup na Rysy.

„Nechodím len tam. Na Slovensku máme krásne hory a ja takéto výstupy považujem aj za súčasť prípravy,“ prezradil.

Jana Dukátová a Elena Kaliská

FOTO SME – OLIVER FILAN

Autor: Jozef Kotris © SME

SkryťVypnúť reklamu

Najčítanejšie na SME

Komerčné články

  1. Ako ročné obdobia menia pachy domácich miláčikov?
  2. Probiotiká nie sú len na trávenie
  3. Ako mať skvelých ľudí, keď sa mnohí pozerajú za hranice?
  4. Expertka na profesijný rozvoj: Ľudia nechcú počuť, že bude dobre
  5. Zažite začiatkom mája divadelnú revoltu v Bratislave!
  6. Myslíte si, že plavby nie sú pre vás? Zrejme zmeníte názor
  7. Jeho technológie bežia, keď zlyhá všetko ostatné
  8. Wolt Stars 2025: Najviac cien získali prevádzky v Bratislave
  1. Ako mať skvelých ľudí, keď sa mnohí pozerajú za hranice?
  2. Ako ročné obdobia menia pachy domácich miláčikov?
  3. Probiotiká nie sú len na trávenie
  4. Expertka na profesijný rozvoj: Ľudia nechcú počuť, že bude dobre
  5. Zažite začiatkom mája divadelnú revoltu v Bratislave!
  6. Spoločnosť sa dištancuje od falošnej investície
  7. Potrebujete vypnúť, ale letná dovolenka je ešte v nedohľadne?
  8. Myslíte si, že plavby nie sú pre vás? Zrejme zmeníte názor
  1. Jeho technológie bežia, keď zlyhá všetko ostatné 7 467
  2. Myslíte si, že plavby nie sú pre vás? Zrejme zmeníte názor 6 076
  3. Do čoho sa oplatí investovať: zateplenie, čerpadlo či okná? 5 264
  4. Unikátny pôrod tenistky Jany Čepelovej v Kardiocentre AGEL 4 666
  5. The Last of Us je späť. Oplatilo sa čakať dva roky? 2 057
  6. Inalfa otvára v Trnave 80 prestížnych pracovných miest 1 849
  7. Expertka na profesijný rozvoj: Ľudia nechcú počuť, že bude dobre 1 580
  8. V Rimavskej Sobote šijú interiéry áut do celého sveta 1 559
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťZatvoriť reklamu