Na Slovensku firmu zastupuje C.S. Trade & Investment. Podľa generálneho riaditeľa tejto spoločnosti Jiahua Wanga, CREC sa nevyhýba žiadnym projektom a ponúka svoje skúsenosti z výstavby nielen bytových komplexov a hotelov, no najmä z budovania infraštruktúry - od železničných tratí cez mosty, tunely, diaľnice až po letiská. V tendroch, ako uviedol Wang, nechcú bojovať nízkymi cenovými ponukami, ale kvalitou a technológiami.
Generálny riaditeľ zároveň nevylúčil, že sa budú uchádzať aj o štátne zákazky a rovnako nevylúčil ani možnosť kúpy niektorej zo slovenských stavebných firiem. Na otázku, či si stavebná firma plánuje doviesť aj čínske pracovné sily, Wang jednoznačne neodpovedal. "Všetko podľa zákonných možností," povedal.
Čínski stavbári sa v Európe nateraz sústredili najmä na Nemecko, Veľkú Britániu a Francúzsko. Mediálny rozruch vyvolal ich záujem o zákazky v susednom Česku. "Mysleli sme, že to bude len zdvorilostná návšteva, no rýchlo nás vyviedli z omylu," opísal pre ČTK príchod jednej z prvých čínskych stavbárskych delegácií riaditeľ Zväzu podnikateľov v stavebníctve Miloslav Mašek. Číňania sa v Česku zaujímali najmä o PPP projekty.
CREC je siedmy najväčší stavebný podnik na svete, v rebríčku magazínu Fortune za rok 2007 sa v ankete Global Biggest 500 zaradil na 342. miesto.