BRATISLAVA. Predseda parlamentu Pavol Paška neplánuje v Číne hovoriť o ľudských právach. Nenachádza sa to v jeho programe. Paška odchádza do Číny v nedeľu, oslávi tam aj 17. november. Predseda KDH Pavol Hrušovský mu odporučil, že keď už si vybral tento dátum, mal hovoriť aj o ľudských právach.
(sita)
Obžalobu na Reháka stiahli
BRATISLAVA. Prokuratúra vzala späť obžalobu na syna podnikateľa Ladislava Reháka Martina. Informoval o tom denník Pravda. Obžalovaný bol z vydierania bývalej účtovníčky jednej z ich rodinných firiem. Prokuratúra obžalobu stiahla po tom, čo generálna prokuratúra prípad znovu otvorila. Podľa televízie Markíza nevylučuje, že v prípade podá obžalobu aj na právnika Ernesta Valka a Ladislava Reháka. (sita)
Dva roky po závale stále vyšetrujú
NOVÁKY. V nedeľu uplynú dva roky od banského nešťastia v Novákoch. Približne dvetisíc kubických metrov bahnistej zeminy vtedy zavalilo štyroch baníkov na rannej zmene. Ani jeden z nich neprežil. Polícia už obvinila štyroch členov vedenia baní, vyšetrovanie sa však doteraz úplne neskončilo. (sita)