K novej bytovke pribudne ďalšia

Po skúsenostiach s prestavbou, rozšírením a predajom prvej bytovky vo Vrútkach pokračuje spoločnosť Atyp Royal s výstavbou ďalšej. Práce by sa mali začať v marci budúceho roka. Nový päťpodlažný bytový dom by chceli dokončiť do decembra 2009.

(Zdroj: Atyp Royal)

Prvá bytovka, ktorú firma už dokončila, stojí na pôvodných obvodových múroch už jestvujúcej budovy. Prestavbou prirobili dve poschodia, firma vybudovala aj nové rozvody vody a odpadu, vrátane prípojky do budovy. Podobne to vyriešili aj s elektrickými a plynovými rozvodmi. Bytovka je zateplená a má plastové okná. Vzhľadom na použité izolačné materiály a murivá, investor očakáva nízku spotrebu na vykurovanie priestorov.

V suteréne bytovky sú plnohodnotné pivnice pre každý byt a novovzniknuté nebytové priestory o rozlohách 65 a 35 metrov štvorcových. V každom byte je umiestnený samostatný plynový bojler, ktorý slúži na vykurovanie a ohrev vody. Všetky byty sú vybavené kompletnou sanitou (na výber je vaňa alebo sprcha), vodovodnými batériami, obkladmi a dlažbami. Pri všetkých materiáloch si kupujúci môžu vybrať buď z určených vzoriek alebo za príplatok nad úroveň v cene zahrnutého štandardu vybrať si podľa vlastnej ľubovôle.

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

SkryťVypnúť reklamu

Dvere a dverové poťahy a podlahy do celého bytu je taktiež možné vybrať si zo vzoriek. Vstupné bytové dvere sú bezpečnostné a protipožiarne. V bytoch sú prípojky televízie, internetu a pevnej linky. Každý byt je spojený s hlavným vchodom elektronickým vrátnikom.

K bytovke patrí aj pozemok, na ktorom sú vyhradené parkovacie miesta pre každý byt. Pozemok je obohnaný plotom a elektrickou otváracou rampou so samostatným diaľkovým ovládačom pre každý byt.

Stavba sa nachádza v príjemnej tichej lokalite, ktorá susedí s upraveným mestským parkom. V dosahu je železničná a autobusová stanica, pešo možno zájsť až do nákupnej zóny mesta.

Z trinástich bytových jednotiek a dvoch nebytových priestorov zostali voľné na predaj ešte dva mezonetové byty s rozlohou 107 a 101 metrov štvorcových. Vzhľadom na veľký záujem o byty, firma zakúpila pozemok v blízkosti prvej bytovky, kde v marci budúceho roka začne stavať ďalšiu bytovku v podobnom štýle. Ukončenie stavby novej bytovky je naplánované na december 2009.

SkryťVypnúť reklamu

Pri cenotvorbe Atyp Royal zúročil zameranie spoločnosti. Nižšiu cenu oproti ostatným developerom môže ponúknuť preto, že je nielen investorom, ale z väčšej časti aj stavebníkom.

Autor: Hana Malá

SkryťVypnúť reklamu

Najčítanejšie na SME

Komerčné články

  1. Dobrovoľníci, prihláste sa na Týždeň dobrovoľníctva
  2. Ako sa z firmy na výrobu krbov stal líder v robotike?
  3. Roman Kukumberg ml.: Online hejty vedia bolieť viac ako bodyček
  4. Bývajte v centre Košíc – 18 bytov v boutique residence Huštáky
  5. Green Corner: zelené bývanie blízko centra s prvou splátkou 10 %
  6. PLANEO otvára v máji 9 predajní. Má to zmysel v dobe digitálu?
  7. CTP Slovakia sa blíži k miliónu m² prenajímateľnej plochy
  8. Ako mať skvelých ľudí, keď sa mnohí pozerajú za hranice?
  1. Ako sa z firmy na výrobu krbov stal líder v robotike?
  2. Čo vám nikto nepovedal o kráse, materstve a ADHD dospelých
  3. Slováci posielajú na MS mladíkov. Kedy hrajú a kde ich sledovať?
  4. Dobrovoľníci, prihláste sa na Týždeň dobrovoľníctva
  5. Roman Kukumberg ml.: Online hejty vedia bolieť viac ako bodyček
  6. Príďte do Piešťan na oslavy 80. výročia víťazstva nad fašizmom
  7. Víno z LESOV SR žiari: Úspech na Vienale 2024
  8. PLANEO otvára v máji 9 predajní. Má to zmysel v dobe digitálu?
  1. Toto je Balkán? Roky prehliadané Albánsko prekvapuje 8 244
  2. Expertka na profesijný rozvoj: Ľudia nechcú počuť, že bude dobre 7 813
  3. V Košiciach otvorili veľkoformátovú lekáreň Super Dr. Max 5 228
  4. CTP Slovakia sa blíži k miliónu m² prenajímateľnej plochy 4 893
  5. PLANEO otvára v máji 9 predajní. Má to zmysel v dobe digitálu? 3 362
  6. Ako mať skvelých ľudí, keď sa mnohí pozerajú za hranice? 3 071
  7. Bývajte v centre Košíc – 18 bytov v boutique residence Huštáky 3 026
  8. Myslíte si, že plavby nie sú pre vás? Zrejme zmeníte názor 2 037
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťZatvoriť reklamu