RÍM. Bývalý kapitán reprezentácie Anglicka David Beckham bude na hosťovaní v AC Miláno nosiť dres s č. 32, predtým mal 23. „Toto číslo mi ponúkli ako prvé,“ priznal jeden z najpopulárnejších futbalistov sveta.
Pricestoval v sobotu a AC si ho požičal z Los Angeles Galaxy do marca. Oficiálne sa k tímu pridá až 29. 12. na sústredení v Dubaji. Po prílete absolvoval v zdravotníckom centre v Appiano Gentile vyšetrenia. „Veríme, že zanechá nezmazateľnú stopu. O rok chceme hosťovanie zopakovať na dlhšie,“ vyhlásil generálny riaditeľ AC Galliani.
„Toto dobrodružstvo ma motivuje. Miláno je výnimočný klub. V minulosti som obliekal dres najlepšieho anglického a španielskeho tímu, teraz budem mať tú istú česť v Taliansku. Mojím cieľom je podieľať sa na dobrých výsledkoch,“ povedal rodák z Londýna a priznal, že sa pri rozhodovaní radil s trénerom reprezentácie Albiónu Fabiom Capellom: „Veľmi si ho vážim a hneď ako som začal rozmýšľať o hosťovaní, spýtal som sa na názor. Jeho koncepcia je, že hrať v reprezentácii má nárok iba futbalista, ktorý hrá na najvyššej úrovni.“
„Je poctivý profesionál a všetci ho vítajú. Môže hrať kdekoľvek v strede. Veľa sa síce hovorí o priamych kopoch, ale dôležitejšia bude jeho aktivita. Som nesmierne rád, že ho tu máme,“ povedal tréner milánskeho AC Carlo Ancelotti.
V nedeľu večer odcestoval 33-ročný futbalista do Anglicka. S Beckhamom pricestovala aj manželka a bývalá speváčka skupiny Spy Girls Victoria. Tá v meste navštívila obchody svetových značiek.
Autor: afp