Deutsche Grammophon. Osemnásť piesní slávnych autorov posledného desaťročia.
Superstar mezzosopránu švédska speváčka Anne Sofie von Otterová a samouk, autor piesní, producent a spevák, ktorý sa pohybuje na hudobnej scéne niekde medzi rockom a popom Elvis Costello sa zišli prvý raz v roku 1996 na koncerte v Štokholme. Oboch vtedy sprevádzal Švédsky rozhlasový symfonický orchester, ale každý si spieval svoju pieseň zvlášť. Dali sa dohromady a pomaly začal vznikať tento projekt.
Violin Adagios
Decca
Viac ako dve hodiny hudby pre husle, výber zo všetkého, čo bolo pre tento nástroj napísané. Pomalé vety koncertov, skladby a husle držia v rukách samé virtuózne hviezdy. Aj kontroverzný a iskrivý Nigel Kennedy hrá Brucka, Vivaldiho, Bacha a tiež Brahmsa, Mozarta a Dvořáka. Je to všetko o husliach, o tom, čo ste kedy chceli počuť.
Platnev Live At Carnegie Hall
Deutsche Grammophon
Ruský klavirista a dirigent, virtuóz a kontroverzný umelec, ktorý je stále a úplne pohrúžený do svojej práce, že takmer odmieta vonkajší svet, mal naposledy v New Yorku úspech. Táto nahrávka ho potvrdzuje.
Giuseppe Verdi: Falstaff
Philips.
Hillevi Martinpelto, Eirian James, Sara Mingardo, Rebecca Evans, Antonello Palombi, Jean-Philippe Lafont, Anthony Michaels-Moore, Orchestre Révolutionnaire et Romantique. Dirigent: Sir John Eliot Gardiner.
Poslednou, druhou komickou operu Falstaff na libreto Arriga Boita podľa Shakespeara slávil starý Verdi 9. februára 1893 na scéne milánskej La Scaly úspech. Nová generácia síce zaujímala svoje miesto - osem dní pred premiérou Falstaffa uvádza Puccini v Turíne prvýkrát Manon Lescaut - ale Verdi Falstaffom po fenomenálnom úspechu svojho Otella opäť potvrdzuje, že je najvýznamnejšou osobnosťou talianskej hudby. Beh dejín aj v prípade Falstaffa urobil svoje a prevádzková rutina trošku zmenila pôvodnú podobu diela. Gardinerova nahrávka je unikátnou práve v tom, že oprášila partitúru a dielo uvádza v pôvodnej podobe. Hudobní kritici zhodne tvrdia, že toto cédečko je najväčšou udalosťou jubilejného verdiovského roku.