BRATISLAVA - Predkladatelia ponúk na kúpu minoritných podielov v troch regionálnych rozvodných energetických podnikoch by mali zlepšiť svoje ponuky. S touto výzvou sa na nich v najbližších dňoch obrátia výberové komisie v spolupráci s privatizačnými poradcami.
Komisie by sa mali ponukami zaoberať opäť v piatok. O výsledku včerajšieho rokovania výberových komisií informoval hovorca ministerstva pre správu a privatizáciu národného majetku Róbert Merva.
Rezort zaevidoval minulý týždeň celkovo desať ponúk na kúpu 49-percentných podielov v rozvodných podnikoch Západoslovenská energetika, Stredoslovenská energetika a Východoslovenská energetika. Z desiatich ponúk na kúpu podielov v distribučných závodoch patria po štyri ponuky záujemcom o západo- a východoslovenský. O podiel v stredoslovenskom majú záujem dvaja potenciálni investori. (sita)