Skúsil som vynechať veľa druhov jedla a pitia a celkom sa mi to darí. Takže žijem tým, že sa venujem trošku zdraviu, pretože pri divadle sa to často nedarí. Ale hlavne, že mám po troch sezónach, keď som sa nezastavil, konečne voľný čas a pred sebou tri mesiace bez skúšania, na ktoré som sa už strašne tešil a môžem si v pokoji pripravovať ďalšiu sezónu.
Patrik Lančarič, režisér
Myslím na viacero projektov. Najviac na tri veci. Jedna je utajená, druhá polotajná. Je to inscenácia monodrámy vynikajúceho talianskeho spisovateľa Alessandra Baricca Novecento v preklade Barbory Valovej. Tretia vec nie je tajná – pripravujeme premiéru pôvodnej hry Petra Pavlaca Deux ex machina. Malo by to byť v Štúdiu 12 v bratislavskom Divadelnom ústave.
PhDr. Dušan Lechner, riaditeľ úseku knižničných činností Univerzitnej knižnice v Bratislave
Ako každý vedúci pracovník v štátnej organizácii som sa zamotal do plnenia úloh vyplývajúcich zo zákona o verejnej službe. Kladiem si otázku, či sa to nemohlo robiť skôr a hlavne s jasnou víziou, koľko je peňazí. Som právnik-amatér ale myslím si, že tento zákon mal byť v pozornosti už dávno. Má toľko chýb a novelizácií, že sa na to sa ťažko reagovalo.
Žijem aj tým, ako sa dotkli niektoré legislatívne zmeny verejných knižníc. Keďže sa začínajú prepúšťať odborníci v mestských a obecných knižniciach, obávam sa, že sa opäť začalo šetriť práve na knihovníkoch. Zaráža ma, že niektorí primátori a starostovia nevidia potrebu knižníc. Väčšina z nich má vysokoškolské vzdelanie. Pýtam sa, kde študovali, ako sa pripravovali na skúšky, kto im dal knihy, skriptá, kde čítali prvé knihy? Dnes je svet svetom vzdelancov, informácií, nemali by sme si devastovať knižnice, ktoré sa osvedčujú už 4000 rokov. (bd, bj)