Osoby, osobnosti a udalosti uplynulých dní

Ten MALÝ PREMIÉR sa nezdá – po tom, ako odpálil podpredsedu vlády a predsedu koaličnej strany za podozrenia z toho, ako s narábalo s peniazmi Európskej únie, po tom, ako napriek odporu hlavy štátu a predsedu KDH nanominoval do kresla ministra vnútra svojho najbližšieho straníckeho priateľa, podarilo sa mu odolať aj nátlaku na odvolanie druhého najbližšieho straníckeho partnera Ivana Mikloša. To, že pri záchrane Mikloša použil aj neštandardnú hrozbu vlastnej demisie, čo by neznamenalo nič iné ako demisiu celej vlády, bolo však takým argumentom, pred ktorým sa na počudovanie zastavili aj ďalší dvaja najvyšší ústavní činitelia. Niektorí východniari sa jednoducho nepodobajú.

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

SkryťVypnúť reklamu

Všetci majitelia psíkov vedia, že ich miláčikovia sú im po nejakom čase veľmi podobní – nikoho to neprekvapí, napokon, kto by aj nepoznal slovenskú ľudovú múdrosť o prísediacich vranách. Univerzálny postreh ľudového mudrca však prenikol aj do najvyšších politických poschodí – svedectvom sú dvojice Čarnogurský – Hrušovský či Migaš – Andrassy. Všetko však prekonala spoveď najbližšieho prezidentovho poradcu JÁNA BÍLEKA, ktorého úprimné slová na stránkach SME šokovali aj najotrlejších pozorovateľov slovenského politického života. A nielen bežní občania sa pýtajú, prečo im nikto nepovedal, že spolu so Schusterom volia aj Bíleka? Axióma o menšom zle by sa otriasla v základoch.

V základoch sa však otriasla iná istota, ktorú slovenským občanom len pred niekoľkými dňami na medzinárodnej konferencii v Bratislave povedali český prezident, francúzsky politológ a americký diplomat – s Mečiarom sa do NATO nedostanete. Jeden z pilierov politiky zmeny je v troskách – podľa generálneho tajomníka NATO GEORGEA ROBERTSONA výsledok našich volieb neovplyvní rozširovanie NATO a ani vláda HZDS po voľbách by nemala mať taký účinok. Že Mečiar dokáže opiť rožkom ešte stále štvrtinu Slovenska, nie je nič prekvapujúce, ak mu však uverí aj šéf NATO, môže byť viera v schopnosti aliancie ohrozená. A to všetko čase, keď už stúpenci vstupu do NATO začínali mať prevahu.

SkryťVypnúť reklamu

Najčítanejšie na SME

Komerčné články

  1. Zlaté vajcia nemusia byť od Fabergé
  2. CTP Slovakia sa blíži k miliónu m² prenajímateľnej plochy
  3. Ako mať skvelých ľudí, keď sa mnohí pozerajú za hranice?
  4. Expertka na profesijný rozvoj: Ľudia nechcú počuť, že bude dobre
  5. Zažite začiatkom mája divadelnú revoltu v Bratislave!
  6. Myslíte si, že plavby nie sú pre vás? Zrejme zmeníte názor
  7. Jeho technológie bežia, keď zlyhá všetko ostatné
  8. Wolt Stars 2025: Najviac cien získali prevádzky v Bratislave
  1. CTP Slovakia sa blíži k miliónu m² prenajímateľnej plochy
  2. Zlaté vajcia nemusia byť od Fabergé
  3. V Košiciach otvorili veľkoformátovú lekáreň Super Dr. Max
  4. Ako mať skvelých ľudí, keď sa mnohí pozerajú za hranice?
  5. Ako ročné obdobia menia pachy domácich miláčikov?
  6. Probiotiká nie sú len na trávenie
  7. Expertka na profesijný rozvoj: Ľudia nechcú počuť, že bude dobre
  8. Zažite začiatkom mája divadelnú revoltu v Bratislave!
  1. Myslíte si, že plavby nie sú pre vás? Zrejme zmeníte názor 6 360
  2. Expertka na profesijný rozvoj: Ľudia nechcú počuť, že bude dobre 5 948
  3. Unikátny pôrod tenistky Jany Čepelovej v Kardiocentre AGEL 4 691
  4. Jeho technológie bežia, keď zlyhá všetko ostatné 3 147
  5. V Košiciach otvorili veľkoformátovú lekáreň Super Dr. Max 2 991
  6. Do čoho sa oplatí investovať: zateplenie, čerpadlo či okná? 2 045
  7. The Last of Us je späť. Oplatilo sa čakať dva roky? 1 673
  8. Ako mať skvelých ľudí, keď sa mnohí pozerajú za hranice? 1 625
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťZatvoriť reklamu