Najlepšie fotky týždňa

Pozrite si najlepšie agentúrne fotografie 9. týždňa.

Ľudia čakajú v dlhokánskych radoch, aby sa mohli osobne rozlúčiť so svojím prezidentom Hugom Chávezom, ktorý zomrel 5. marca vo veku 58 rokov. (AP Photo/Ariana Cubillos)

Obdivovateľka Nicolasa Madura počúva jeho príhovor po tom, čo sa registroval ako kandidát na nového prezidenta Venezuely. Prezidentské voľby budú 1. apríla. (AP Photo/Rodrigo Abd)

Smútiaca ženy zarámovala fotografie Huga Cháveza a priniesla ich na hlavné námestia mesta Sabaneta, v ktorom sa Chávez narodil. V jeho rodnom dome je lokálne sídlo vedenia strany socialistov. (AP Photo/Esteban Felix)

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Mladá žena si musela zdriemnuť počas dlhého čakania v rade na rozlúčku s prezidentom. Chávez zomrel v stredu, pohreb sa mal konať v piatok. Napokon úrady oznámili, že jeho telo bude zabalzamované a vystavené. (AP Photo/Rodrigo Abd)

Hugo Chávez ako ho videli nielen tisícky jeho obdivovateľov, ale aj miestnych umelcov. (AP Photo/Ariana Cubillos)

Okrem nástennej maľby má Hugo Chávez aj svoju bábiku. (AP Photo/Fernando Llano)

Čínske hostesky, ktoré obsluhovali delegátov a politikov počas Národného ľudového kongresu v Pekingu, pózujú pre spoločnú fotografiu. (AP Photo/Andy Wong)

Dirigent armádnej kapely počas nácvikov pred slávnostným otvorením Národného ľudového kongresu v Pekingu. (AP Photo/Andy Wong)

Čínsky turista nakrúca video na Námestí Tiananmen (Nebeského pokoja) pred otvorením národného kongresu, ktorý sa koná raz ročne. (AP Photo/Alexander F. Yuan)

Predstaviteľky etnických minorít prichádzajú na kongres v tradičných kostýmoch. Zasadnutie vyslovilo snahu o posilnenie vlády Komunistickej strany a jej vedúcej úlohy v spoločnosti a zamietnutie západného modelu parlamentnej demokracie. (AP Photo/Andy Wong)

Delegát kontroluje telefón počas stretnutia v priestoroch Great Hall of the People v Pekingu. Za oknom vidno pristavené vládne limuzíny. Vláda pred národným zhromaždením prisľúbila, že sa pokúsi zastaviť korupciu, zlepšiť životné prostredie a riešiť ďalšie otázky, po ktorých volá verejnosť. (AP Photo/Andy Wong)

Len pre predstavu – aká je to „masovka“. (AP Photo/Kin Cheung)

Novinári pracujú počas národného zhromaždenia v priestoroch Great Hall of the People. (AP Photo/Kin Cheung)

Turistovi viac ako politici učarovali hostesky. (AP Photo/Andy Wong)

Brazílski kresťania sa modlili v nedeľu pred konkláve za nového pápeža v meste Sao Paulo. (AP Photo/Andre Penner)

Indické ženy cestujú lokálnym vlakom špeciálne určeným pre ženy v Bombaji. (AP Photo/Rajanish Kakade)

Žena odpočíva na vlakovej stanici v indickom štáte Gujarat, pracuje tu ako nosička kufrov. Táto tradícia sa v meste Bhavnagar začala ešte v roku 1880, keď sa kráľ Bhavnagaru, Krišna Pratapsingh, rozhodol zamestnať ženy na stanici. Teraz ich tu pracuje asi dvadsať. (AP Photo/Ajit Solanki)

Mladí muži a ženy v Indii si zakrývajú oči na znak protestu proti tomu, ako si indická spoločnosť zakrýva oči pred sexuálnym násilím páchaným na ženách počas Medzinárodného dňa žien v Novom Dilí v Indii. (AP Photo/Saurabh Das)

Aktivistky z hnutia All India Peace and Solidarity Organization púšťajú svietiaci balón na Medzinárodný deň žien v indickom Hyderabade. (AP Photo/Mahesh Kumar A.)

Žena prechádza okolo fotografií Mahmouda al-Jazeeri, ktorý zahynul pred dvoma týždňami. Bol zastrelený pri násilnom konflikte s políciou. Nezhody medzi rodinou a vládou sa vyhrotili do verejných protestov. Rodina pochovala mladého muža až dva týždne po smrti. (AP Photo/Hasan Jamali)

Stovky pro-armádnych prívržencov sa zišli na protest proti Moslimskému bratstvu a prezidentovi Mohammedovi Morsimu v egyptskom Caire a žiadajú späť vládu armády, ktorá bola nastolená po páde vlády Mubaraka. Nápis na vlajke – Egyptskí piráti. (AP Photo/Amr Nabil)

Egyptský protestant má plynovú masku počas ostrých konfliktov medzi protestantmi a políciou v meste Cairo. (AP Photo/Nasser Nasser)

Egyptský protestant drží kamene počas zrážok s políciou neďaleko budovy štátnej bezpečnostnej služby v meste Port Said. Nepokoje pretrvávali v meste niekoľko dní. (AP Photo/Khalil Hamra)

Egyptský policajt v civile máva na protestantov v uliciach mesta Cairo, aby sa upokojili. Neďaleko je vstup na námestie Tahrir, ktoré bolo hlavným stanovišťom protestantov proti vláde Mubaraka pred dvoma rokmi. Ostatné tri mesiace ho protestanti okupovali opäť, keď ich polícia rozohnala, zapálili im autá. (AP Photo/Amr Nabil)

Smútiaci nesú rakvu Abd Alhaleema Mohanna, ktorý bol zabitý v pondelok 5. marca počas násilných konfliktov polície a obyvateľov v egyptskom meste Port Said. Egyptská polícia už situáciu smrteľných konfliktov uplynulých týždňov nedokázala zvládnuť a povolala armádu. (AP Photo/Khalil Hamra)

Pakistanské ženy spolu s deťmi perú oblečenie pri zásobníku vody v meste Rawalpindi v Pakistane. (AP Photo/Muhammed Muheisen)

Filipínski kresťania počas omše v meste Manila. (AP Photo/Aaron Favila)

Tri dvojmesačné zoborožce sú kŕmené mŕtvymi myšami v Jurong Bird Park v Singapore. (AP Photo/Wong Maye-E)

Starší muž počas protestu v uliciach Porta, proti plánovaným šetriacim opatreniam vlády, ktorá čelí vysokým dlhom. (AP Photo/Paulo Duarte)

Španielske aerolinky Iberia zrušili asi 1300 letov počas druhého kola štrajkov, ktoré sú reakciou na plány firmy prepustiť pätinu zamestnancov. (AP Photo/Daniel Ochoa de Olza)

Na Aljašku mieria stovky psov. Začínajú sa najťažšie a najdlhšie preteky psích záprahov na svete Iditarod Trail Sled Dog Race v meste Willow na Aljaške. Do súťaže sa prihlásilo 65 tímov, ktoré budú musieť prekonať tisíc míľ. (AP Photo/Rachel D'Oro)

Pretekársky veterán – Rudy Demoski pripravuje jedlo pre svoj psí tím. (AP Photo/The Anchorage Daily News, Bill Roth)

Vodcovia psieho tímu, ktorému šéfuje žena – Jessica Hendricks opúšťajú stanovište Finger Lake. (AP Photo/The Anchorage Daily News, Bill Roth)

Súťažiaci tím psích záprahov na Aljaške na ceste medzi dvoma stanovišťami – Rohn a Nikolai. (AP Photo/The Anchorage Daily News, Bill Roth)

Christine Roalofs si ide zdriemnuť, oddych potrebujú aj jej psi. (AP Photo/The Anchorage Daily News, Bill Roth

Pobrežie Massachusetts sa stále spamätáva z februárovej búrky, kým k pobrežiu dorazili ďalšie silné vlny. (AP Photo/Steven Senne)

Juan Jose Padilla si narovnáva špeciálny klobúk „montera“ pred prvým zápasom sezóny býčích zápasov v Španielsku. (AP Photo/Daniel Ochoa de Olza)

Španielski toreádori a ich asistenti zabávajú publikum pred býčími zápasmi v juhozápadnom meste Olivenza. Sezóna sa začala v marci, potrvá do októbra. (AP Photo/Daniel Ochoa de Olza)

Julian Lopez, ktorého volajú aj El Juli s mečom krátko pred tým než zabije býka počas prvého zápasu sezóny v meste Olivenza. (AP Photo/Daniel Ochoa de Olza)

El Juli a Miguel Angel Perera opúšťajú arénu na rukách svojich fanúšikov po otvorení sezóny. (AP Photo/Daniel Ochoa de Olza)

Mladá žena v kúdole farebného dymu počas festivalu farieb v Kapskom meste. Tisícky ľudí, ktorý sa každoročne festivalu zúčastnia, po sebe hádžu farby vo forme jemného prášku. (AP Photo/Schalk van Zuydam)

Festival má symbolizovať slobodu a farby každodenného života. (AP Photo/Schalk van Zuydam)

Autor: jem, TASR/AP, SITA/AP

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťZatvoriť reklamu