SCHWIMMER: Hovoriť jazykom iných ľudí znamená odstrániť bariéry

BRATISLAVA 25. septembra (SITA) - Hovoriť jazykom iných ľudí znamená priblížiť sa k nim, odstrániť bariéry a obavy. Jazykové vzdelávanie a komunikácia v rôznych jazykoch pomáhajú podporiť koncepciu kultúrnej rozmanitosti a vzájomné porozumenie na našom ko

ntinente. Uviedol to v dnešnom vyhlásení generálny tajomník Rady Európy (RE) Walter Schwimmer. V predvečer Európskeho dňa jazykov, ktorý sa z iniciatívy RE oslavuje každoročne 26. septembra, podčiarkol význam “celoživotného jazykového vzdelávania”, ktoré je tohtoročnou témou dňa jazykov.
Schwimmer pripomenul jazykovú rozmanitosť na internete a príspevok RE k nej. “Širšia verejnosť už má online prístup k informáciám vo všetkých jazykoch Rady Európy. Ponúkame stále aktualizované tlačové správy v dvoch oficiálnych jazykoch organizácie, anglickom a francúzskom. V snahe rozšíriť našu internetovú službu v záujme 800 miliónov Európanov, niektoré texty už existujú v jazykoch všetkých členských štátov. Pripravuje sa nový portál RE v nemeckom, ruskom a talianskom jazyku a ďalšie jazyky budú nasledovať," dodal. Prístup k informáciám v rôznych jazykoch RE je k dispozícii na www.coe.int (“other languages”).
Jazyky, rozmanitosť a občianstvo je názov konferencie RE o hľadaní spôsobov, v ktorých by jazykové vzdelávacie politiky podporili plurilingvalizmus v Európe. Uskutoční sa v Štrasburgu v dňoch 13. až 15. novembra. Uvádza sa v závere komuniké RE, ktoré agentúre SITA poskytla Hyacinta Draganovská z Informačnej kancelárie Rady Európy v Bratislave.

ll
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou
SkryťVypnúť reklamu

Najčítanejšie na SME

Komerčné články

  1. Zlaté vajcia nemusia byť od Fabergé
  2. Leto, ktoré musíš zažiť! - BACHLEDKA Ski & Sun
  3. CTP Slovakia sa blíži k miliónu m² prenajímateľnej plochy
  4. Ako mať skvelých ľudí, keď sa mnohí pozerajú za hranice?
  5. Expertka na profesijný rozvoj: Ľudia nechcú počuť, že bude dobre
  6. Zažite začiatkom mája divadelnú revoltu v Bratislave!
  7. Myslíte si, že plavby nie sú pre vás? Zrejme zmeníte názor
  8. Jeho technológie bežia, keď zlyhá všetko ostatné
  1. Leto, ktoré musíš zažiť! - BACHLEDKA Ski & Sun
  2. Slovensko oslávi víťazstvo nad fašizmom na letisku v Piešťanoch
  3. CTP Slovakia sa blíži k miliónu m² prenajímateľnej plochy
  4. Zlaté vajcia nemusia byť od Fabergé
  5. V Košiciach otvorili veľkoformátovú lekáreň Super Dr. Max
  6. Ako mať skvelých ľudí, keď sa mnohí pozerajú za hranice?
  7. Ako ročné obdobia menia pachy domácich miláčikov?
  8. Probiotiká nie sú len na trávenie
  1. Myslíte si, že plavby nie sú pre vás? Zrejme zmeníte názor 6 472
  2. Expertka na profesijný rozvoj: Ľudia nechcú počuť, že bude dobre 6 127
  3. Unikátny pôrod tenistky Jany Čepelovej v Kardiocentre AGEL 4 697
  4. V Košiciach otvorili veľkoformátovú lekáreň Super Dr. Max 3 698
  5. Jeho technológie bežia, keď zlyhá všetko ostatné 3 016
  6. CTP Slovakia sa blíži k miliónu m² prenajímateľnej plochy 2 264
  7. Ako mať skvelých ľudí, keď sa mnohí pozerajú za hranice? 1 747
  8. The Last of Us je späť. Oplatilo sa čakať dva roky? 1 543
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťZatvoriť reklamu