Dunaj sa pri Devíne vylial dvakrát - na jar a v auguste. Menšie povodne sa začali už v zime. V januári sa vytvorila na Morave ľadová zátarasa a na pár hodín prudko stúpla voda, podobné problémy mali na Váhu, ktorý sa čiastočne vylial do niekoľkých obcí, hrozil aj Hron medzi Banskou Bystricou a Žiarom nad Hronom.
Vo februári vyhlásili povodňové stupne na Bodrogu, Toryse, Topli, Trnávke. Pri Latorici sa zosunuli časti hrádzí. V marci sa mierne vylial Dunaj, z koryta v niektorých častiach Devína a v Bratislave na petržalskej strane. Od mája začali robiť problémy búrky. Zrážky rozvodnili aj maličké potoky - v okrese Bardejov, Spišská Nová Ves, v júni v okresoch Levoča, Stará Ľubovňa, Bardejov, Čadca, Brezno, Banská Bystrica.
V auguste sa vylial potok v Brezne, Čierny Hron v Čiernom Balogu a prítoky Slanej v Rožňavskom okrese, Hron neďaleko Budče. Od konca júla do polovice augusta boli povodne v obciach Ľubietová, Jovice, Lipovník, Krásnohorská Dlhá Lúka, Brzotín, Čierny Balog, Hronec, Veľký Blh, Mýto pod Ďumbierom, Banská Bystrica, Nemecká, Rimavská Sobota a Drienčany. V tom istom období mali problémy na východe - v povodí Bodrogu a Hornádu, ale aj pri Váhu. Kritická situácia nastala v auguste, keď počas povodní, ktoré zasiahli skoro polovicu Európy, hrozil Dunaj vyliatím sa aj do Bratislavy. Zatopilo časť Devínskej Novej Vsi a Devína. (r)