Podľa jej vyjadrení francúzska vláda dospela k tomuto názoru na základe dôkazov, ktoré získala včera. Alliot - Marieová potvrdila, že vnútri supertankera boli objavené fragmenty člna a stopy po výbušnine TNT. Nevylúčila možnosť, že skutočným cieľom starostlivo naplánovaného útoku bola americká fregata, ktorá práve tankovala z Limburgu.
Francúzsku hypotézu podporuje aj vyhlásenie, ktoré vo štvrtok kancelárii AFP v Dubaji doručila radikálna organizácia Islamská armáda Adenu. Tá v ňom priznala zodpovednosť za francúzsku loď. Z vyhlásenia však vyplýva aj to, že útok bol fakticky namierený na americké plavidlo.
Francúzske ministerstvo zahraničných vecí vyzvalo všetky diplomatické zložky v oblasti, aby sa postarali o zabezpečenie bezpečnosti francúzskych občanov.
Vyšetrovateľ incidentu Jean-Francois Perrouty po obhliadke vraku povedal, že sa podobá vraku, ktorý zostal po útoku na americkú loď USS Cole v roku 2000.
Americkí vyšetrovatelia sa čoraz otvorenejšie vyjadrujú o možnosti teroristického útoku a tvrdia, že ho spôsobil náraz malej lode naloženej výbušninami. Kapitán tankera Hubert Ardillon tvrdí, že jeho muži túto loď videli a on nemá dôvod o ich slovách pochybovať.
Analytici začínajú debatovať o tom či jemenský incident, podobne ako útoky na amerických vojakov v Kuvajte, znamenajú znovuoživenie aktivít al-Káidy. Aj jemenská vláda vo štvrtok po prvýkrát priznala možnosť, že by mohlo ísť o teroristický útok. (tasr, mik)