VLÁDA:Konferencie počas nášho predsedníctva v Rade EÚ budú v Redute

BRATISLAVA 1. apríla (SITA) - Slovensko chce počas predsedníctva v Rade Európskej únie využívať priestory, ktoré sú v správe štátu. Ako sa uvádza v Správe o stave pripravenosti Slovenskej republiky na ...

BRATISLAVA 1. apríla (SITA) - Slovensko chce počas predsedníctva v Rade Európskej únie využívať priestory, ktoré sú v správe štátu. Ako sa uvádza v Správe o stave pripravenosti Slovenskej republiky na výkon predsedníctva SR v Rade Európskej únie za rok 2014, ktorú dnes schválila vláda, budova Slovenskej filharmónie (Reduta) v Bratislave má slúžiť ako hlavný konferenčný priestor pre podujatia na vysokej úrovni a ako tlačové centrum pre domáce aj zahraničné médiá. Ako vyplýva zo správy, budovu však bude treba prispôsobiť, aby mohla slúžiť ako dočasné konferenčné centrum. Ministerstvo zahraničných vecí preto dalo pripraviť architektonicko-technickú štúdiu a projektovú dokumentáciu adaptácie interiéru Slovenskej filharmónie a štúdiu technického zabezpečenia a vybavenia konferenčných priestorov.

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

SkryťVypnúť reklamu

Spoločensko-kultúrna časť ministerských zasadnutí sa pripravuje v reprezentatívnych priestoroch Bratislavského hradu. Väčšina predsedníckych podujatí na pracovnej a expertnej úrovni a podujatí na parlamentnej úrovni sa bude konať v Bratislave v konferenčných priestoroch historickej budovy národnej rady na Župnom námestí, v hoteli Bôrik a v Kongresovej sále rezortu diplomacie. Preto ministerstvo zahraničných vecí v roku 2014 začalo rokovať s Kanceláriou NR SR, Úradom vlády SR a ministerstvom kultúry o výpožičke priestorov.

V rámci príprav predsedníctva stále zastúpenie Slovenska v Bruseli zamestnalo 14 diplomatov, 78 nových zamestnancov prijali úradné orgány štátnej správy. Zamestnanci pracujú na príprave obsahových priorít v jednotlivých agendách EÚ, riešia logistiku v súvislosti s prípravou podujatí a poskytujú podporu diplomatov na stálom zastúpení v Bruseli.

SkryťVypnúť reklamu

V júni 2014 sa začala prvá fáza vzdelávania štátnych zamestnancov jazykovými prípravami. Zamestnanci sa zúčastňujú na skupinových aj individuálnych kurzoch angličtiny a francúzštiny cez Národný program vzdelávania zamestnancov štátnej správy pre potreby predsedníctva SR v Rade EÚ, ktorý je financovaný z Európskeho sociálneho fondu. Počet štátnych zamestnancov, ktorí absolvujú jazykové kurzy je 550. Približne 1 000 štátnych zamestnancov sa vzdeláva v inštitucionálno-procedurálnej oblasti a zamestnanci sa takisto zúčastňujú na tréningoch komunikačných, prezentačných a negociačných zručností a schopnosti viesť rokovanie. Na komunikačných tréningoch by sa malo zúčastniť približne 300 zamestnancov.

Slovensko chce na prípravách predsedníctva tiež spolupracovať so súkromným sektorom formou sponzoringu. Ako sa uvádza v správe, ide o bežnú prax predsedníckych krajín. Ministerstvo zahraničných vecí určilo niekoľko oblastí, pri ktorých možno využiť sponzoring. Ide napríklad o zabezpečenie limuzín, pohonných hmôt, národných potravín a nápojov, ale napríklad aj o zabezpečenie telekomunikačných, zdravotníckych, poisťovacích a špedičných služieb a darčekových predmetov.

SkryťVypnúť reklamu

Rozpočet na predsedníctvo v Rade Európskej únie v roku 2014 bol tri milióny eur, minulo sa 1,845 milióna. Na tento rok vláda schválila rozpočet vo výške 15,6 milióna eur.


SkryťVypnúť reklamu

Najčítanejšie na SME

Komerčné články

  1. Myslíte si, že plavby nie sú pre vás? Zrejme zmeníte názor
  2. Jeho technológie bežia, keď zlyhá všetko ostatné
  3. Wolt Stars 2025: Najviac cien získali prevádzky v Bratislave
  4. ČSOB Bratislava Marathon s rešpektom k nevidiacim a slabozrakým
  5. The Last of Us je späť. Oplatilo sa čakať dva roky?
  6. Inalfa otvára v Trnave 80 prestížnych pracovných miest
  7. V Rimavskej Sobote šijú interiéry áut do celého sveta
  8. Aké výsledky prinášajú investície do modernizácie laboratórií?
  1. Myslíte si, že plavby nie sú pre vás? Zrejme zmeníte názor
  2. Unikátny pôrod tenistky Jany Čepelovej v Kardiocentre AGEL
  3. V Polkanovej zasadili dobrovoľníci les budúcnosti
  4. Drevo v lese nie je dôkaz viny:Inšpekcia dala LESOM SR za pravdu
  5. Recept proti inflácii: investície do podnikových dlhopisov
  6. Skupina UCED expanduje v Česku aj v strednej Európe
  7. Do čoho sa oplatí investovať: zateplenie, čerpadlo či okná?
  8. Jeho technológie bežia, keď zlyhá všetko ostatné
  1. Jeho technológie bežia, keď zlyhá všetko ostatné 10 538
  2. Neuveríte, že ste v Poľsku. V tomto meste viac cítiť Škandináviu 8 559
  3. Do čoho sa oplatí investovať: zateplenie, čerpadlo či okná? 5 008
  4. Unikátny pôrod tenistky Jany Čepelovej v Kardiocentre AGEL 4 325
  5. Myslíte si, že plavby nie sú pre vás? Zrejme zmeníte názor 3 368
  6. The Last of Us je späť. Oplatilo sa čakať dva roky? 3 187
  7. ČSOB Bratislava Marathon s rešpektom k nevidiacim a slabozrakým 2 947
  8. Inalfa otvára v Trnave 80 prestížnych pracovných miest 2 343
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťZatvoriť reklamu