Bratislava 16. januára (TASR) - Dvom slovenským autorom Jánovi Johanidesovi a Pavlovi Vilikovskému udelili dnes v Bratislave Cenu Slovenského spisovateľa za rok 2002.
Johanides získal ocenenie za román Nepriestrelná žena, v ktorom majstrovsky zobrazil životné peripetie intelektuála v neustále sa meniacom politickom prostredí. Cenu za neho dnes prevzala manželka Oľga, ktorej knihu venoval, a ona je aj autorkou ilustrácií na obálke.
Pavel Vilikovský si z rúk riaditeľa vydavateľstva Slovenský spisovateľ Martina Chovanca prebral cenu za preklad diela Williama Trevora Správy z Írska, v ktorom pretlmočil všetky špecifiká tvorby tohto významného írskeho autora.
Cena Slovenského spisovateľa je najstaršou vydavateľskou cenou na Slovensku pravidelne ju udeľujú od roku 1963. Vydavateľstvo ňou každoročne upozorňuje odbornú i širokú čitateľskú verejnosť na pozoruhodné diela zo svojej produkcie.
Upozornenie: Obrazová redakcia TASR vydáva k správe fotomateriál.