Internet je dôležitý aj pre menšiny či záujmové skupiny. Možno si na ňom nájsť priateľov na rybačku, no i lásku na celý život. Najmä ľuďom s obmedzenými možnosťami zoznámenia sa môže stať významným pomocníkom. Napríklad homosexuálom. Na tému „gejovia a internet“ sa vyjadril jeden z bratislavských gejov, študent Štefan, a niekdajší emigrant, dnes univerzitný profesor žijúci v USA Martin Kysucký.
Podľa Štefana gejovia na Slovensku internet využívajú z osemdesiatich percent na hľadanie partnerov. Význam internetu pre gejov stúpol hlavne v menších mestách, kde je to jediná forma nadväzovania kontaktov. „V Bratislave zoznamovanie gejov cez internet nesúvisí ani tak s predsudkami okolia, ako skôr s výhodami, pre ktoré ho využívajú ľudia po celom svete – na rýchle a nekomplikované nadviazanie nových kontaktov. Jeho využitie súvisí aj s nedostatkom alternatívnych možností. Gejovia sa ťažšie zoznámia, či nájdu si partnera v práci, v rámci štúdia či na dovolenke a cez internet možno istejšie trafiť cieľovú skupinu. Veľkou výhodou internetu je aj anonymita.“
Záchranca života
Profesor Kysucký spomína príbeh, ako internet zachránil život. Stal sa v Denveri. Dievčinu používajúcu na internete značku Kali zachránil pred samovraždou jej internetový priateľ v tisícky kilometrov vzdialenej Severnej Karolíne. Obaja mladí ľudia sa krátko predtým zapojili do internetovej diskusnej skupiny, okrem iného aj pre ľudí, ktorí nevedia o iných gejoch vo svojom okolí a sami žijú v zúfalej predstave, že by sa od nich aj ich najbližší odvrátili, keby vedeli, koho majú radi.
„Kali sa postupne dostala do takej depresie a pocitu osamotenosti, že sa rozhodla spáchať samovraždu. Jednu sobotu zjedla kopu tabletiek a ako pomaly strácala vedomie, sadla si v takmer prázdnom internátnom počítačovom laboratóriu ku klávesnici a priateľom v diskusnej skupine pre gejov, ktorí sa vzájomne nikdy nevideli, vyťukala krátku rozlúčku. O niekoľko sekúnd si ju prečítal Chris vo Virginii. Vyznal sa trocha v hľadaní na internete. Bol schopný zistiť, z ktorej univerzity Kali písala, okamžite zdvihol telefón a zavolal tamojšiu univerzitnú bezpečnostnú službu. Tí zistili aj konkrétne laboratórium a počítač. Dievča pri ňom našli v bezvedomí, no v nemocnici jej zachránili život.“