
Keď vám v zamknutom butiku odomknú, privíta vás okázalý luxus zlata a mahagónu. FOTO SME – PAVOL MAJER
Protipólom čipkovaných rozmarností je strohá elegancia kolekcie pánskych odevov Hugo Boss. Vraj vzhľadom na negatívne skúsenosti s médiami predavačky nie sú oprávnené odpovedať, rozprávať sa môžeme iba so spolumajiteľkou. Podľa nej v Bratislave nemajú s predajom problémy.
„Slovenskí muži pochopili, že okrem vedomostí sa na trhu práce predáva aj zjav. Hlavne ľudia, ktorí pracujú so zahraničnými partnermi, vedia, že dobrý oblek, topánky, kravata zvyšujú dôveryhodnosť.“
Nepôjde si však ten, kto na to má, značkový oblek kúpiť radšej do Viedne, Francúzska alebo do Prahy?
„A prečo by to robili? V Bratislave dostanete rovnaký tovar ako všade inde na svete. Vyberá sa rok dopredu z tých istých modelov ako odberateľ vo Francúzsku, v Taliansku či USA. Akurát sa do bratislavskej ponuky premieta môj vkus, lebo z množstva materiálov a vzorov vyberám, čo je podľa mňa pre našich zákazníkov najvhodnejšie. Samozrejme, kde je veľká predajňa, je aj viac tovaru, ale keďže platí schéma o pomernom zastúpení zložiek sortimentu, nemôžeme sa priveľmi líšiť.“
Koľko zákazníkov majú za deň?
„Nie sme v potravinách, stane sa, že dve, tri hodiny nikto nevstúpi. Ale zase, zákazník sa u nás bežne zdrží hodinu aj dve. Keď príde nová kolekcia, klient si zväčša kupuje viac oblekov, košieľ, kravát a kým sa to zosúladí, potrvá to. A ak nás stály zákazník požiada, umožníme mu nakupovať aj mimo otváracích hodín.“
No a čo to stojí, ak „šijete“ u Bossa? Na oblek si našetrite asi 23-tisíc korún.