Reakcie slovenských podriadených – mužov

Peter, novinár: „Dva roky som bol učiteľom, moje kolegyne boli ženy a mal som aj nadriadenú ženu. Bola milá, mimoriadne dobre zvládala svoje povinnosti. Teraz je mojou šéfkou opäť žena. Má na to všetky predpoklady. Žena je, napriek tomu, že si to často ..

Peter, novinár: „Dva roky som bol učiteľom, moje kolegyne boli ženy a mal som aj nadriadenú ženu. Bola milá, mimoriadne dobre zvládala svoje povinnosti. Teraz je mojou šéfkou opäť žena. Má na to všetky predpoklady. Žena je, napriek tomu, že si to často nechce pripustiť, zraniteľnejšia. S troškou psychológie s ňou totiž ako muž môžem lepšie manipulovať a presadiť svoj názor. Je to pre mňa pohodlňejšie, ako keby som mal oponovať autoritatívnemu šéfovi – mužovi.“

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Zdeno, reklamná agentúra: „Mám ženu šéfku a nie je to nijaký problém. Muži – šéfovia majú podľa mňa prioritu presadiť sa, ženy sa naopak oveľa viac starajú o podriadených. Viac sa však orientujú na krátkodobé problémy, koncepčné riešenie dlhodobých problémov sa im nezdá také dôležité. Ženy majú tendenciu byť viac emotívne zainteresované do svojej práce so všetkými pozitívami aj negatívami. Pozitívom je, že sa práci viac venujú, myslia na ňu, negatívom, že konflikty prenášajú občas aj do osobného života. A, samozrejme, ženy-šéfky sú oveľa šarmantnejšie a viac zapôsobia na stretnutiach.“

SkryťVypnúť reklamu

Reakcie z www.sme.sk:

– Môžem zodpovedne vyhlásiť, že ženy sú lepšie šéfky. Ešte lepšie, keď sú atraktívne. Obrat v mojej firme sa hneď zdvihol, keď som prijal mladú atraktívnu manažérku. Ruku na srdce, veď riadia naše domácnosti, tak vedia niečo aj o tom, ako riadiť biznis. Čím ich bude viac, tým lepšie, veď dve tisícročia riadia svet muži a ako si stojí, každý vie.

– V prvom džobe som mal neurotickú šéfku, bola vzťahovačná a nevypočitateľná. V druhom bola mojou šéfkou žena, čo postavila z nuly niekoľkomiliónovú firmu, riadna sekera, vedela skvele organizovať. (haj)

SkryťVypnúť reklamu

Najčítanejšie na SME

Komerčné články

  1. Spoločnosť sa dištancuje od falošnej investície
  2. Potrebujete vypnúť, ale letná dovolenka je ešte v nedohľadne?
  3. Myslíte si, že plavby nie sú pre vás? Zrejme zmeníte názor
  4. Jeho technológie bežia, keď zlyhá všetko ostatné
  5. Wolt Stars 2025: Najviac cien získali prevádzky v Bratislave
  6. ČSOB Bratislava Marathon s rešpektom k nevidiacim a slabozrakým
  7. The Last of Us je späť. Oplatilo sa čakať dva roky?
  8. Inalfa otvára v Trnave 80 prestížnych pracovných miest
  1. Spoločnosť sa dištancuje od falošnej investície
  2. Potrebujete vypnúť, ale letná dovolenka je ešte v nedohľadne?
  3. Myslíte si, že plavby nie sú pre vás? Zrejme zmeníte názor
  4. Unikátny pôrod tenistky Jany Čepelovej v Kardiocentre AGEL
  5. V Polkanovej zasadili dobrovoľníci les budúcnosti
  6. Drevo v lese nie je dôkaz viny:Inšpekcia dala LESOM SR za pravdu
  7. Recept proti inflácii: investície do podnikových dlhopisov
  8. Skupina UCED expanduje v Česku aj v strednej Európe
  1. Jeho technológie bežia, keď zlyhá všetko ostatné 11 247
  2. Myslíte si, že plavby nie sú pre vás? Zrejme zmeníte názor 5 666
  3. Do čoho sa oplatí investovať: zateplenie, čerpadlo či okná? 5 199
  4. Unikátny pôrod tenistky Jany Čepelovej v Kardiocentre AGEL 4 580
  5. The Last of Us je späť. Oplatilo sa čakať dva roky? 2 385
  6. Inalfa otvára v Trnave 80 prestížnych pracovných miest 2 209
  7. V Rimavskej Sobote šijú interiéry áut do celého sveta 1 833
  8. ČSOB Bratislava Marathon s rešpektom k nevidiacim a slabozrakým 1 767
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťZatvoriť reklamu