Londýn 2. marca (TASR) - USA a Veľká Británia sa pripravujú na vojnu v Iraku bezprostredne po hlasovaní Bezpečnostnej rady OSN o druhej rezolúcii bez ohľadu na to, aký bude výsledok hlasovania. Napísali to britské noviny Sunday Telegraph s odvolaním sa na výroky nemenovaných britských ministrov.
Podľa novín je britský premiér Tony Blair za začatie vojenskej intervencie aj v tom prípade, že návrh na druhú rezolúciu o Iraku, ktorý predložili spoločne USA, Veľká Británia a Španielsko, nezíska v BR OSN potrebnú väčšinu.
"Bez ohľadu na to, či v OSN vyhráme, alebo prehráme, iracká armáda bude rýchlo rozdrvená. Bude to takmer ihneď. Nebudeme otáľať," povedal pre Sunday Telegraph britský minister, ktorý nechcel byť menovaný.
Aj podľa iného vládneho zdroja útok na Irak začne v najbližšej budúcnosti. "Bude to do dvoch až troch týždňov. Skôr nie. Zatiaľ sme v stave falošného mieru," uviedol pre noviny tento zdroj.
Aj podľa dnešného vydania britského nedeľníka Sunday Express vydajú Američania a Briti rozkaz na úder do 15 dní, pretože režim Saddáma Husajna nesplnil povinnosť zničiť zbrane hromadného ničenia.