- Režim Saddáma Husajna sa nesnaží splniť požiadavky medzinárodného spoločenstva, aby sa zbavil svojich zbraní hromadného ničenia.
- Irak sa snaží ukrývať ľudí, s ktorými by chceli hovoriť zbrojní inšpektori OSN. Irackým jadrovým vedcom sa vyhráža smrťou.
- Irak sleduje inšpektorov a necháva vypratávať miesta, kam sa majú vypraviť na kontrolu. Nákladné automobily z týchto miest odvážali značné množstvo neznámeho materiálu.
- Irak je schopný získať vírus kiahní a použiť ho ako biologickú zbraň. Prispôsobil nádrže stíhacích bombardérov typu Mirage tak, aby nimi mohol šíriť plyn a bakteriologické zbrane. K experimentom s chemickými a biologickými zbraňami Irak využíval väzňov odsúdených na smrť.
- Irak má 100 až 500 ton bojových látok na výrobu chemických zbraní. Látky ukrýva v budovách svojich rozsiahlych petrochemických závodov.
- Saddám Husajn dal nedávno svojim dôstojníkom voľnú ruku na použitie chemických a biologických zbraní, ak to bude treba.
- Saddám Husajn je odhodlaný získať jadrovú bombu. Má k dispozícii vedcov a vie, ako ju vyrobiť, chýba mu však štiepny materiál, obohatený urán.
- V Bagdade majú základňu dva tucty príslušníkov skupiny pripojenej na teroristickú sieť al-Káida. Vedie ju abú Músá Zarkáví, blízky spolupracovník Usáma bin Ládina.
- Bagdad posiela peniaze rodinám palestínskych samovražedných atentátnikov.
(čtk)