oro chytia. "Dúfam, že koaličné sily ich čoskoro chytia," povedal Šalabí po návrate do Bagdadu po desaťročiach strávených v exile." Zdôraznil, že má informácie o miestach, kde sa nachádza Saddám so synmi Udajom a Kusajom. Šalabí tiež povedal, že Saddám žiadal svoje bezpečnostné sily, aby mu dali samovražednú vestu s výbušninami. Podľa neho nie je prekvapujúce, že zbrojní inšpektori OSN nenašli žiadne biologické a chemické zbrane ani dôkazy o existencii jadrových zbraní, pretože tie Saddám dôkladne ukryl. INC našla dôkazy o vývoji zbraní hromadného ničenia aj o snahe irackej vlády ovplyvniť niektorých zahraničných vodcov a vytvoriť sieť mimo Iraku.
V rozhovore pre CNN Šalabí povedal, že sa v nedeľu rozhodne, či sa v pondelok v Bagdade zúčastní na stretnutí asi 400 prominentných Iračanov na čele s bývalým americkým generálom Gayom Garnerom, ktorí budú rokovať o povojnovom Iraku. Šalabí odmietol správy amerických médií, že je len bábkou USA, a že Iračania sú proti nemu. "Informácie nie sú správne. Tisíce Iračanov prišli za mnou do Bagdadu. Blahoželali mi, že sa mi podarilo presvedčiť USA, aby prišli a Irak oslobodili. "Medzi mnou a tými, čo zostali v krajine za vlády Saddáma nie sú nezhody. Ceníme si ich za to a oni si zas uvedomujú ťažkosti, ktoré nás sprevádzali v exile."
Jordánsky kráľ Abdulláh pre CNN spochybnil kredibilitu Šalabího a povedal, že nemá dôveru svojich spoluobčanov. Abdulláh má obavy, že nová iracká vláda by mohla byť len nástrojom v rukách Washingtonu.
"Myslím si, že Iračania by chceli mať na čele niekoho, kto s nimi trpel. Tento pán odišiel z Iraku, keď mal 7 či 11 rokov. Ako môže cítiť s obyčajnými ľuďmi ?"