
Traja tenori: Domingo, Carreras a Pavarotti. FOTO - AP
NEW YORK - Americký kartelový úrad zažaloval hudobné koncerny Warner Bros a Vivendi Universal vo veci nezákonných dohôd, ktoré spolu uzavreli o cene live albumu Troch tenorov - Luciana Pavarottiho, Plácida Dominga a Josého Carrerasa. Cenu tak spoločne vyhnali na slušnú výšku. Informovali o tom Wall Street Journal a Financial Times, obe médiá s odvolaním na Americký kartelový úrad.
V roku 1998 spievali Tri tenory v rámci majstrovstiev sveta vo futbale vo Francúzsku. Vydavateľstvá dodnes neznížili ceny albumov zo starších koncertov na majstrovstvách sveta v nádeji, že parížsky zostrih sa predá za vyššiu cenu.
Album nahratý roku 1998 na majstrovstvách sveta v Taliansku distribuovala PolyGram Music Group, ktorá dnes patrí k Universalu, album z majstrovstiev sveta v Spojených štátoch z roku 1994 distribuoval Warner.
Na galakoncert troch hviezd v júli 1998 pod Eiffelovou vežou prišlo 150 000 ľudí. Šou prenášali do sedemdesiatich piatich krajín a cez obrazovku ju sledovalo asi 1,3 miliardy divákov. (ap, kul)