Rusko povoláva ďalších vojakov z celej krajiny
Ruská armáda čelí na Ukrajine stále väčším stratám a povoláva posily z celej krajiny, informuje spravodajský web CNN s odvolaním sa na najnovšiu správu britského ministerstva obrany.
„Rusko sa stále viac snaží získať ďalších vojakov, aby sa posilnilo a nahradilo personálne straty. Je pravdepodobné, že pre pretrvávajúci ukrajinský odpor má Rusko problémy s vykonávaním útočných operácií,“ uvádza sa v hodnotení.
Britské ministerstvo obrany uviedlo, že Rusko premiestňuje sily až z Ďalekého východu, tichomorskej flotily a Arménska a čoraz viac využíva ďalšie zdroje, ako sú súkromné vojenské skupiny, bojovníci zo Sýrie a iní žoldnieri. „Rusko sa pravdepodobne pokúsi použiť tieto sily na udržanie zajatého územia,“ uvádza sa v hodnotení Spojeného kráľovstva.
(TASR)Ďalšie príspevky na tému: Vojna na Ukrajine
Súd v Moskve uložil Googlu pokutu za zverejnenie údajov o padlých ruských vojakoch. Zaplatiť má zhruba 40-tisíc eur.
(TASR)Ukrajinské letectvo hlási, že v noci zostrelilo 42 útočných dronov na severe, východe, juhu aj v centrálnej časti krajiny. Čítaj ďalej
Rusko v nedeľu porušilo prímerie v takmer 3000 prípadoch, tvrdí ukrajinský prezident Zelenskyj. Čítaj ďalej
Rusko v noci podniklo vzdušný útok na Ukrajinu. Z Mykolajiva, Chersonu a Čerkasov hlásili výbuchy. Čítaj ďalej
Trump dúfa, že Rusko a Ukrajina sa počas najbližších dní dohodnú a následne začnú vo veľkom obchodovať s USA. Čítaj ďalej
Zelenskyj navrhol Rusku zastavenie útokov zacielených na civilnú infraštruktúru, a to najmenej na 30 dní. Čítaj ďalej
Americké ministerstvo zahraničných vecí by uvítalo predĺženie veľkonočného prímeria vo vojne na Ukrajine. Čítaj ďalej
Ukrajina kritizovala americkú televíziu Fox News za to, že v popiske reportáže omylom označila Kyjev za „ruské mesto“. Čítaj ďalej