V Šanghaji uvoľňujú opatrenia aj napriek rekordnému počtu prípadov
V Šanghaj začali v niektorých častiach uvoľňovať lockdownové obmedzenia. V čase rekordného rastu prípadov covidu to oznámil predstaviteľ Šanghaja Ku Chung-chuej Predstavitelia mesta v spolupráci s jednotlivými mestskými časťami rozdelili Šanghaj do troch rizikových skupín.
Ku uviedol, že 7624 oblastí zostáva v lockdowne, 2460 častí bez výskytu infekcie počas jedného týždňa bude podliehať "kontrole" a 7565 častí budú evidovať ako "oblasti prevencie" – tie otvoria po dvoch týždňoch bez výskytu nákazy. Podľa Kuho by obyvatelia mali aj naďalej dodržiavať odstup a ďalšie opatrenia, pretože v prípade výskytu infekcie budú mestské časti opäť uzavreté. (TASR)
Ďalšie príspevky na tému: Koronavírus
Predseda parlamentu Raši vyzval splnomocnenca vlády Kotlára, aby zverejnil analýzu o vakcínach proti covidu.
(SITA)Premiér odporučí koaličným poslancom, aby prelomili veto prezidenta v prípade tzv. covidových amnestií.
(TASR)Nevedia ani čo, ani za koľko. Tak by sa dala opísať situácia, do ktorej Ficova vláda postavila Slovenskú akadémiu vied.
(SME)Slovensko nepreberie ďalšie vakcíny proti covidu, kým nebude posudok zo SAV, oznámil premiér Fico.
(SME)Nemecká spravodajská služba podľa súdu nemusí zverejniť správu o pôvode koronavírusu.
(TASR)Premiér Robert Fico navrhne, aby sa vykonala ďalšia analýza vakcín proti covidu. Mala by ju spraviť SAV.
(SME)Biely dom zriadil web podporujúci teóriu úniku koronavírusu z laboratória v čínskom meste Wu-chan.
(TASR)Členské štáty Svetovej zdravotníckej organizácie sa v noci zhodli na znení tzv. pandemickej zmluvy.
(TASR)