My sme nezastavili trestné stíhanie, Fico bude vyšetrovaný, konštatoval Boris Kollár
My sme nezastavili trestné stíhanie, Fico bude vyšetrovaný, konštatoval Boris Kollár v televíznej relácii O 5 minút 12.
V relácii diskutoval s predsedom strany Hlas Peter Pellegrini. "Robert Fico nebol nevydaný spravodlivosti, on je vydaný spravodlivosti," upozornil Kollár.
Pokračoval, že nepodrazili koalíciu. "Ja som v tomto prípade poškodený, a my sme dopredu avizovali, že sa takto rozhodneme. Nebudeme v tomto procese figurovať, lebo sme poškodení a mohli by sme byť zaujatí," vyhlásil Kollár. Zároveň ho mrzí, že sa nikto nezastal Kataríny Hatrákovej.
Podľa Pellegriniho niektorí prezentujú hlasovanie akoby došlo k ujme na spravodlivosti. "Národná rada rozhodla, že vyšetrovanie bude pokračovať, Robert Fico bude stíhaný na slobode, nie vo väzbe," povedal Pellegrini. Pokračoval, že ani koaliční poslanci nemohli s čistým svedomím zahlasovať. Pellegrini si nie je istý, že spravodlivosť a právny štát funguje na 100 percent. (SME, STVR)
Ďalšie príspevky na tému: Hlasovanie o Ficovi
Prichádza Kaliňák, rozviňte bielu zástavu. Aktérom SNP odkazuje, že nie sú hrdinovia, ale sebci. Píše Peter Tkačenko.
(SME)Parlament nebol uznášaniaschopný ani na druhý pokus, prezentovalo sa len 64 poslancov.
Karikatúra dňa od Hej, ty!: Prihorúco
(SME)Premiér naznačil, že Pellegrini bude chcieť obhajovať post prezidenta v ďalších voľbách. Čítaj ďalej
Európska komisia vyzvala na eliminovanie dezinformácií v súvislosti so zábermi zo streľby na Roberta Fica. Čítaj ďalej
Belgický premiér De Croo podal sťažnosť na moderátora, ktorý vyzýval na jeho odstránenie. Moderátor spomenul Slovensko.
(TASR)Zmeny v tretej verzii novely zákona o verejnom obstarávaní vytvárajú podľa PS priestor na korupciu a klientelizmus.
(TASR)Koalícia dokázala, že nie je schopná riadiť štát. uviedol to predseda strany Aliancia-Szövetség Krisztián Forró v relácii V politike v súvislosti s hlasovaním o Ficovi. "Potopila svoju vlastnú vlajkovú loď," konštatoval. Čítaj ďalej