SaS stoji za svojím členom, ktorý čelil vyhrážkam pre odhalenie nelegálnej ťažby dreva
Strana SaS stojí za svojím členom Miroslavom Martinkom, ktorý ako strážca prírody čelil vyhrážkam pre údajné odhalenie nelegálnej ťažby dreva zamestnancami štátneho podniku Lesy.
Strážcovi vraj páchatelia koncom marca podpálili auto. Za podpálené auto podal Martinka trestné oznámenie a polícii odovzdal záznam, ktorý páchateľov zachytáva pri čine. Informoval o tom hovorca strany SaS Ondrej Šprlák v tlačovej správe.
„Za naším členom stojíme a má našu plnú podporu. Tento skutok nemôže zostať nepotrestaný. Nelegálna ťažba a následná krádež dreva je jedna vec, no zastrašovanie v podobe podpálenia auta, a teda útoku na majetok a integritu, je vec druhá, oveľa nebezpečnejšia a neakceptovateľná,“ uviedol predseda SaS Richard Sulík.
Potrestaná však musí byť podľa predstaviteľov strany aj nelegálna ťažba dreva. V tomto prípade o to viac, že sa udiala v chránenej krajinnej oblasti a údajne zamestnancami štátnej firmy.
„Auto bolo poliate a zapálené na strane, kde sú znaky stráže prírody a slovenský štátny znak,“ vysvetlil Martinka.
K prípadu sa však podrobnejšie nechce vyjadrovať, aby neovplyvnil priebeh vyšetrovania. Za strážcu sa postavilo aj Ministerstvo životného prostredia. (SITA)
Ďalšie príspevky z rubriky: Domov
Opaľovací krém rakovinu nespôsobuje, ale slnko áno. Chemička v podcaste Rutina vyvracia najväčšie mýty o SPF produktoch. (SME) Čítaj ďalej
Najkrajších kníh Slovenska je len 17, tento rok nebolo veľmi z čoho vyberať. Mnohí vydavatelia súťaž Bibiany bojkotovali.
(SME)Generálny prokurátor Žilinka považuje v prípade Bombica za dôležité, že prokurátor postupoval nestranne.
(TASR)Ústavný súd odmietol ústavnú sťažnosť jedného z vyšetrovateľov zo skupiny čurillovcov, informoval minister vnútra.
(TASR)So Šimečkom rokujeme, s Gröhlingom chceme a s Matovičom je problém, hovorí Jaroslav Naď v Aréne.
Vlani dopadlo na Slovensko 330-tisíc ton saharského prachu. Kolóna ním naložených nákladiakov by mala 276 kilometrov.
(TASR)Bombic ukazoval extrémistické gesto ešte aj s putami na rukách, keď ho policajti brali do väzby.
(SME)Koľko nespratníkov dnes stojí Úradu vlády za to, aby sa staval na ich obranu? Bol to odkaz súdom. Píše Nataša Holinová.
(SME)