Ukrajinská armáda postupuje k dôležitej zásobovacej ruskej tepne
Protiútoky ukrajinskej armády v Charkovskej oblasti sa stupňujú. Postupuje na sever a severovýchod od Charkova. Bojuje sa smerom k mestu Vovčansk pozdĺž hranice, oznámil šéf regionálnej vojenskej správy Oleh Synjehubov.
Vovčansk sa stal zásobovacím uzlom pre ruské sily, ktoré sa snažia udržať ofenzívu ďalej na juh do Doneckej a Luhanskej oblasti. Prerušenie tejto zásobovacej trasy by mohlo ohroziť schopnosť Rusov posilniť ofenzívu na Slovjansk a Kramatorsk.
Podľa Synjehubova ukrajinský postup pomohol znížiť, no nie úplne eliminovať, útoky ruského delostrelectva na Charkov. „Ostatné dva týždne bolo relatívne ticho. Nepriateľ však niekedy zasiahne delostrelectvom,“ poznamenal a dodal, že pokračuje ostreľovanie ďalších lokalít v Charkovskej oblasti. (SITA)
Ďalšie príspevky na tému: Vojna na Ukrajine
Súd v Moskve uložil Googlu pokutu za zverejnenie údajov o padlých ruských vojakoch. Zaplatiť má zhruba 40-tisíc eur.
(TASR)Ukrajinské letectvo hlási, že v noci zostrelilo 42 útočných dronov na severe, východe, juhu aj v centrálnej časti krajiny. Čítaj ďalej
Rusko v nedeľu porušilo prímerie v takmer 3000 prípadoch, tvrdí ukrajinský prezident Zelenskyj. Čítaj ďalej
Rusko v noci podniklo vzdušný útok na Ukrajinu. Z Mykolajiva, Chersonu a Čerkasov hlásili výbuchy. Čítaj ďalej
Trump dúfa, že Rusko a Ukrajina sa počas najbližších dní dohodnú a následne začnú vo veľkom obchodovať s USA. Čítaj ďalej
Zelenskyj navrhol Rusku zastavenie útokov zacielených na civilnú infraštruktúru, a to najmenej na 30 dní. Čítaj ďalej
Americké ministerstvo zahraničných vecí by uvítalo predĺženie veľkonočného prímeria vo vojne na Ukrajine. Čítaj ďalej
Ukrajina kritizovala americkú televíziu Fox News za to, že v popiske reportáže omylom označila Kyjev za „ruské mesto“. Čítaj ďalej