Prvý tichomorský hurikán sezóny smeruje k štátu Oaxaca
Prvý tichomorský hurikán sezóny smeruje k mexickému štátu Oaxaca. Silnejúci hurikán Agatha by mal dosiahnuť pevninu v zajtra.
Hurikán zasiahne v oblasti pri Puerto Escondido a Puerto Angel v štáte Oaxaca, v regióne kde sa nachádzajú aj turistické rezorty Huatulco, Mazunte a Zipolite. V oblasti medzi prístavom Salina Cruz a Lagunas de Chacahua vydali hurikánovú výstrahu.
Hurikán mohol vyvolať nebezpečné pobrežné záplavy a veľké, ničivé vlny. Očakáva sa, že do častí Oaxacy prinesie 250 až 400 milimetrov zrážok, čím sa zvyšuje riziko prívalových povodní a zosuvov bahna. Úrad civilnej obrany v Oaxace uviedol, že okraje hurikánu už zasahujú pobrežie. (TASR)
Ďalšie príspevky z rubriky: Svet
Starovekí Gréci antické sochy maľovali, zdobili ich šperkami a aj parfumovali, ukazuje najnovšia štúdia.
(Washington Post)Taiwan chránia pred čínskou inváziou aj čipy. Potrebuje ich Peking aj Trump, vraví v rozhovore analytik.
(SME)Trump rozpútal svetovú obchodnú vojnu, ktorá výrazne zasiahne aj Slovensko. No stáť miliardy to bude celý svet. (SME) Čítaj ďalej
Tunisko odstránilo tábory, v ktorých sa nachádzali tisíce nelegálnych migrantov zo subsaharskej Afriky. Čítaj ďalej
Počet obetí ruského útoku na Kryvyj Rih stúpol na 19, medzi mŕtvymi je deväť detí. Čítaj ďalej
Palestínske militantné hnutie Hamas drží polovicu žijúcich izraelských rukojemníkov v nebezpečných bojových zónach. Čítaj ďalej
Sýrska vláda študuje závery novej správy Amnesty International, ktorá vyzýva na vyšetrenie sektárskych masakier. Čítaj ďalej
Zomrel bývalý kardinál McCarrick, ktorého pápež prepustil z kňazského stavu kvôli obvineniam zo zneužívania.
(TASR)