Prieskum: S premiérom je polovica Slovákov spokojná, takmer polovica nie
Vnímanie premiérskych kvalít Eduarda Hegera rozdeľuje Slovákov. Kým polovica si myslí, že je dobrým predsedom vlády, takmer rovnaká skupina to vidí opačne. Vyplýva to z prieskumu agentúry AKO pre reláciu TV JOJ Na hrane.
Z 1000 respondentov, ktorí sa medzi 10. a 16. májom zúčastnili prieskumu, si 50 percent myslí, že Heger je dobrým premiérom, 15,1 percenta je pritom o tom presvedčených, 34,9 percenta sa k tomu prikláňa.
Naopak, 46,2 percenta respondentov nevníma Hegera ako dobrého premiéra, jednoznačne negatívne ho hodnotí 26,3 percenta a skôr negatívne 19,9 percenta opýtaných.
V prieskume sa nevedelo, alebo nechcelo na otázku vyjadriť 3,8 percenta respondentov.
Zo zozbieraných dát prieskumu ďalej vyplynulo, že pozitívnejšie vnímajú premiéra Hegera ženy, vzdelanejší ľudia, obyvatelia Trnavského, Bratislavského, Nitrianskeho a Banskobystrického kraja, občania maďarskej národnosti a voliči koalície. (TASR)
Ďalšie príspevky na tému: Politika
Prieskum agentúry NMS ukazuje, že trojica koaličných strán stratila za mesiac dohromady 1,9 percentuálneho bodu.
(SME)Vládny návrh novely o starobnom dôchodkovom sporení prerokujú poslanci v skrátenom legislatívnom konaní.
(TASR)Poslanci schválili novelu zákona o športe. Tá má umožniť jasnejšiu podporu športu.
(TASR)Opozícia kritizuje novelu o neziskových organizáciách. Hovorí o šikane organizácií a vyzýva na jej stiahnutie z rokovania.
Danko vyzval Kaliňáka aby riešil pozíciu náčelníka Generálneho štábu. "Je čas, aby pán Zmeko odišiel," napísal.
(SME)Opozícia tlačí na Danka aj koaličných poslancov. Vyzýva na podporu zrušenia transakčnej dane.
(SITA)Gašpar si nemyslí, že prímerie v koalícii vydržalo len dva týždne. Koalícia si podľa neho môže vymieňať názory verejne.
(SITA)SNS trvá na tom, že dodržiava koaličnú dohodu. Protestuje tiež proti jej spájaniu hnutia Progresívne Slovensko.
(SITA)