Vojna na Ukrajine nebude mať víťaza, uviedla OSN v 100. deň ruskej invázie
Vojna na Ukrajine nebude mať víťaza, uviedla OSN v 100. deň ruskej invázie. Ruské sily sa pretláčajú hlbšie do východoukrajinského regiónu Donbas.
"Táto vojna nemá a nebude mať víťaza. Skôr sme sto dní svedkami toho, čo všetko je stratené: životy, domovy, pracovné miesta a vyhliadky (do budúcnosti)," uviedol vo vyhlásení Amin Awad, zástupca generálneho tajomníka OSN a koordinátor OSN pre ukrajinskú krízu.
Míľnik 100. deň vojny nastal v období, keď Kyjev oznámil, že Moskva teraz ovláda pätinu ukrajinského územia vrátane Krymského polostrova a častí východného regiónu Donbas dobytých v roku 2014. (TASR)
Ďalšie príspevky na tému: Vojna na Ukrajine
Rusko bojuje intenzívnejšie napriek vyhláseniam o mierových rokovaniach, hovorí ukrajinský veliteľ. Čítaj ďalej
Ruský vojenský súd v utorok odsúdil muža na 27 rokov väzenia za pokus o vraždu armádnych pilotov. Čítaj ďalej
OSN obmedzí poskytovanie humanitárnej pomoci Ukrajine pre výrazný pokles finančných zdrojov. Čítaj ďalej
Americký prezident Trump uviedol, že si myslí, že Putin si želá mier na Ukrajine. Čítaj ďalej
Kým premiér Fico hľadí na východ, Strnadovci robia zo Slovenska európsku muničnú továreň.
(SME)V bojoch proti Ukrajine zahynulo približne 600 severokórejských vojakov, tvrdí juhokórejský poslanec. Čítaj ďalej
Americký minister zahraničných vecí Marco Rubio vyzval Moskvu a Kyjev na konkrétne návrhy na prímerie na Ukrajine Čítaj ďalej
Ruské útoky na mestá Dnipro a Charkov neprežila najmenej jedna osoba a ďalších 39 utrpelo zranenia. Čítaj ďalej