Rusko bude ďalej posilňovať svoje ozbrojené sily, vyhlásil Putin
Rusko bude ďalej posilňovať ozbrojené sily, vyhlásil Putin pri tradičnom stretnutí s absolventmi vojenských škôl. Pripustil, že Rusko prechádza ťažkými skúškami, ale je presvedčený, že to krajina prekoná.
"Budeme pokračovať v rozvíjaní a posilňovaní našich ozbrojených síl, s prihliadnutím na možné vojenské hrozby a riziká," povedal Putin v prejave vysielanom naživo televíziou.
"Niet pochýb, že budeme ešte silnejší," zdôraznil.
Jednotky podľa Putina už začali dostávať nové systémy protivzdušnej a protiraketovej obrany S-500 a do konca roka bude do bojovej pohotovosti zaradená prvá nová medzikontinentálna raketa Sarmat. Oba tieto zbraňové systémy nemajú podľa Putina vo svete obdoby. (ČTK)
Ďalšie príspevky na tému: Vojna na Ukrajine
Súd v Moskve uložil Googlu pokutu za zverejnenie údajov o padlých ruských vojakoch. Zaplatiť má zhruba 40-tisíc eur.
(TASR)Ukrajinské letectvo hlási, že v noci zostrelilo 42 útočných dronov na severe, východe, juhu aj v centrálnej časti krajiny. Čítaj ďalej
Rusko v nedeľu porušilo prímerie v takmer 3000 prípadoch, tvrdí ukrajinský prezident Zelenskyj. Čítaj ďalej
Rusko v noci podniklo vzdušný útok na Ukrajinu. Z Mykolajiva, Chersonu a Čerkasov hlásili výbuchy. Čítaj ďalej
Trump dúfa, že Rusko a Ukrajina sa počas najbližších dní dohodnú a následne začnú vo veľkom obchodovať s USA. Čítaj ďalej
Zelenskyj navrhol Rusku zastavenie útokov zacielených na civilnú infraštruktúru, a to najmenej na 30 dní. Čítaj ďalej
Americké ministerstvo zahraničných vecí by uvítalo predĺženie veľkonočného prímeria vo vojne na Ukrajine. Čítaj ďalej
Ukrajina kritizovala americkú televíziu Fox News za to, že v popiske reportáže omylom označila Kyjev za „ruské mesto“. Čítaj ďalej