Po teplom pondelku sa na väčšine územia Slovenska ochladí
Po teplom pondelku sa na väčšine územia Slovenska ochladí. Na mnohých miestach sa vyskytnú dážď alebo prehánky, lokálne búrky, ktoré môžu byť aj intenzívne.
Najvyššia denná teplota sa bude pohybovať od 19 do 26 stupňov, na východe Podunajskej nížiny, v Banskobystrickom, Košickom kraji, na Hornom Zemplíne a Šariši od 27 do 34 stupňov. Informuje o tom Slovenský hydrometeorologický ústav.
Obloha bude oblačná až zamračená, na východe prechodne aj polooblačno.
Fúkať bude severozápadný až severný vietor rýchlosťou 3 až 9 m/s (10 až 30 km/h), v nárazoch ojedinele okolo 14 m/s (50 km/h). Pri búrkach vietor ešte zosilnie.
Meteorológovia predpokladajú zrážky do 10 milimetrov, pri búrkach lokálne 10 až 40 milimetrov. (SITA)
Ďalšie príspevky na tému: Počasie
Dnes bude polojasno, miestami prechodne oblačno. Zrána ojedinele hmla alebo nízka oblačnosť. Výnimočne spŕchne.
(SITA)Vo vysokých polohách Západných, Vysokých a Nízkych Tatier platí malé lavínové nebezpečenstvo. Čítaj ďalej
Niekde padlo až 50 milimetrov zrážok. V južnej polovici územia napršalo plošne výrazne viac. Nastane ustálené počasie.
(TASR)Sobota bude slnečná. Ojedinele sa môžu vyskytnúť prehánky. Denná teplota do 22 stupňov. Zafúka slabý vietor.
(SME)Vo viacerých okresoch Slovenska treba naďalej počítať s dažďom. Upozorňuje na to SHMÚ.
(TASR)Dážď má od večera potrápiť najmä okresy na strednom Slovensku. Meteorológovia vydali výstrahu prvého stupňa. Čítaj ďalej
Nad poľskú časť Vysokých Tatier zavialo saharský prach. Prach zafarbil oblohu i sneh vo vyšších polohách.
(TASR)Dnes bude na Slovensku polojasno až oblačno, najvyššia denná teplota dosiahne 23 až 28 stupňov Celzia.
(SITA)