Slobodník: Bödör mal politické krytie
Slobodník sa v rámci svojho svedectva zmienil aj o tom, že by nebolo možné, aby Bödör riadil tak direktívne a sebavedome políciu, ak by nemal politické krytie. Predsedníčka senátu Ružena Sabová sa preto pýta na podrobnosti.
„Bol som prítomný, keď Bödör telefonoval s niekým a povedal mi: Buď ticho, volá mi Fiko, alebo vola mi šéf,“ opisuje Slobodník. Nešlo však len o Roberta Fica, pokračuje. Podobne bol prítomný aj pri telefonátoch Bödöra s „Kalim, Bélom alebo kapitánom“.
„Takéto rozhovory boli viaceré, bol som pri nich bol osobne účastný,“ vraví Slobodník. Dodáva, že tieto veci bližšie pomenúva v iných kauzách.
Advokáta poškodených rodičov Romana Kvasnicu zaujíma, prečo Slobodník vôbec rešpektoval Bödöra a prečo ho prijal za svojho tieňového šéfa. Exfunkcionár NAKA odpovedá, že rešpekt si zabezpečil Bödör hneď pri úvodnom pohovore, ktorý mal ešte predtým, než sa stal riaditeľom národnej jednotky finančnej polície.
„Stretnutie s ním som musel absolvovať za prítomnosti pána Gašpara v budove Bonulu v roku 2014. Pohovor so mnou viedol sčasti on. Uviedol, že má mandát a že zasahuje do určitých vecí najmä čo sa týka NAKA,“ vraví Slobodník.
„Bolo jasné, že celé vedenie polície má politické krytie,“ hovorí Slobodník. (SME)
Ďalšie príspevky na tému: Súd s Kočnerom
Pred tromi mesiacmi špecializovaný súd rozhodol, že aj keď je Alena Zsuzsová vinná, Marian Kočner z objednávky vraždy Kuciaka nie je. Teraz máme k dispozícii rozsudok aj odlišné stanovisko sudcu, ktorý si myslel, že Kočner vinný je. Čítaj ďalej
Kočner a jeho advokáti sa sťažujú na Ústavnom súde, že ich stretnutia vo väzbe odpočúvali, čo sa na Slovensku ešte nestalo. Zrušenie 19-ročného trestu za falšovanie zmeniek Markízy je zatiaľ len teoretická možnosť.
(SME)Z vraždy Jána Kuciaka a jeho snúbenice sa kľuje dvojnásobná trauma. Vinná Zsuzsová a zároveň oslobodený Kočner je kandidát na najnezrozumiteľnejší verdikt slovenskej justície a zdôvodnenie tomu nasadzuje korunu, píše Peter Schutz.
(SME)Za uznanie viny Mariana Kočnera v kauze vraždy Jána Kuciaka hlasoval jeden z troch členov senátu Jozef Pikna. Ako k rozhodnutiu dospel, spísal v odlišnom stanovisku, ktoré je priložené k písomnému zdôvodneniu verdiktu z mája.
(SME)Špecializovaný súd zhrnul argumenty, prečo oslobodil Kočnera v kauze Kuciak. „Kočner o príprave vraždy s pravdepodobnosťou hraničiacou s istotou ani nevedel,“ píše v odôvodnení rozhodnutia nového rozsudku, ktoré má SME k dispozícii.
(SME)Keby sme z kauzy Kuciak odňali zákonný senát, porušili by sme pravidlá, hovorí ministerka spravodlivosti Jana Dubovcová. Vypočuli by sme verejnú mienku a sudca by rozhodoval podľa toho, čo si praje niekto iný.
(SME)V normálnejších pomeroch by sa oslobodenie Kočnera dalo interpretovať aj ako odvaha dvoch sudcov, ktorí aj pri dopyte verejnej mienky ostali verní princípu „in dubio pro reo“. Jasné len nie je, kde je tu dubio. Píše Peter Schutz.
(SME)Cynická obluda: No aký absurdný vtip! Lenže ani sa nenazdáme a pokojne z neho môže byť relevantná predpoveď. Máločo je v tejto krajine ťažšie, než robiť očividne absurdný spoločenský humor.
(SME)