Scholz v telefonáte s Lapidom kritizoval Abbásove vyjadrenia o holokauste
Scholz v telefonáte s izraelským premiérom Lapidom kritizoval vyjadrenia palestínskeho prezidenta o holokauste Izraela voči Palestínčanom. CDU žiada od nemeckého kancelára ospravedlnenie za neskorú reakciu na vyjadrenia Abbása.
Nemecký kancelár vyjadrenia označil za "neúnosné a úplne neprijateľné" pre neho i celú vládu. Takisto zdôraznil, že "rázne odsudzuje akýkoľvek pokus popierať alebo relativizovať holokaust".
Poslankyňa CDU Connemannová označila za "škandál", že Scholz po Abbásových slovách mlčal a dokonca neskôr palestínskemu prezidentovi podal ruku. Kancelárovo mlčanie podľa nej škodí Nemecku v oblasti zahraničnej politiky najmä voči Izraelu, a Scholz by sa mal ospravedlniť.
Medzinárodný osvienčimský výbor kritizoval Scholza za nedostatočnú pripravenosť na "očakávané provokácie" zo strany Abbása. Splnomocnenec nemeckej vlády pre oblasť boja proti antisemitizmu Klein kancelára obhajoval. "Som presvedčený, že nastal komunikačný problém medzi spolkovým kancelárom a jeho vládnym hovorcom," povedal. (TASR)
Ďalšie príspevky z rubriky: Svet
Spojené štáty prišli od polovice marca, keď spustili najnovšiu vlnu úderov na pozície jemenských povstalcov húsíov, o sedem viacúčelových dronov MQ-9 Reaper v hodnote niekoľkých desiatok miliónov dolárov. Čítaj ďalej
Alžírska polícia v pondelok informovala, že zaistila 1,65 milióna tabletiek extázy a zadržala deväť ľudí podozrivých z prepojenia na medzinárodnú zločineckú sieť pôsobiacu medzi Marokom a Francúzskom. Čítaj ďalej
V Španielsku sa po „bezprecedentnom“ výpadku podarilo obnoviť dodávky elektriny zhruba na 50 percent. Čítaj ďalej
Študenti v Srbsku po dvoch týždňoch ukončili blokádu sídla telerozhlasu, parlament splnil jednu z ich požiadaviek. Čítaj ďalej
Španielsko pre výpadok prúdu vyhlásilo núdzový stav. Dodávky elektriny sa už čiastočne podarilo obnoviť.
(TASR)Ukrajinský prezident Zelenskyj označil Putinovo prímerie za ďalší pokus o manipuláciu. Čítaj ďalej
Západní spojenci sa chystajú do desiatich dní zvýšiť tlak na Rusko, povedal francúzsky prezident Macron. Čítaj ďalej
V súvislosti s masívnym výpadkom prúdu vyhlásili v Španielsku núdzový stav.
(TASR)