Islamistu Elsheikha z bunky známej ako Beatles odsúdili na doživotie
Islamistu Shafeeho Elsheikha z bunky známej ako Beatles odsúdili na doživotie za smrť štyroch amerických rukojemníkov v Sýrii. Súd v štáte Virginia udelil 34-ročnému mužovi udelil osem doživotných trestov.
Elsheikha spolu s ďalším Britom Alexandom Koteym v januári 2018 v Sýrii chytili kurdské milície; do USA boli prevezení v roku 2020. Na trestné stíhanie boli vydaní pod podmienkou, že USA sa nebudú snažiť o trest smrti, píše AP. Koteyho v apríli tohto roka odsúdili na doživotie.
Členovia bunky Islamského štátu sa mali v rokoch 2012-15 podieľať na mučení a vraždení rukojemníkov zo západných krajín v Iraku a Sýrii. Pre silný britský prízvuk dostali prezývku "The Beatles" - podľa známej kapely z Liverpoolu.
Líder skupiny Mohammed Emwazi bol zabitý pri útoku dronom v Sýrii v roku 2015. Štvrtého člena, Ainea Davisa, deportovali z Turecka do Británie minulý týždeň a britská polícia ho obvinila z teroristických trestných činov. (TASR)
Ďalšie príspevky z rubriky: Svet
Kresťania z celého sveta slávili Veľkú noc aj v Jeruzaleme. Omša sa znovu konala v tieni vojny v Gaze.
(TASR)Grossi je v súvislosti s rokovaniami medzi USA a Iránom o iránskom jadrovom programe optimistický.
(TASR)Viceprezident USA Vance sa krátko stretol s pápežom Františkom, ktorý sa zotavuje zo zápalu pľúc.
(TASR)Nemecké policajné odbory žiadajú celoštátny zákaz nosenia zbraní vo vozidlách a budovách verejnej dopravy.
(TASR)"Bona pasqua," pozdravil pápež František veriacich na Svätopeterskom námestí. Veľkonočné posolstvo však neprečítal.
(SME, ČTK)Ruské vojská prísne dodržiavajú krátkodobé prímerie, ktoré vyhlásil Putin, tvrdí ministerstvo obrany v Moskve. Čítaj ďalej
Zelenskyj vyzval počas Veľkonočnej nedele Ukrajincov, aby nestrácali vieru. „Skôr či neskôr zlo ustúpi,“ uviedol. Čítaj ďalej
Neobyčajne silné vlny si v Austrálii od piatku vyžiadali najmenej šesť obetí, dve osoby sú nezvestné.
(TASR)