K palivovému drevu by sa malo dostať viac domácností
Štát uľahčí prístup k palivovému drevu takzvanou samovýrobou, teda ťažbou na základe povolenia. Zároveň v tomto roku štátne lesy dodali na trh do konca júla medziročne o 37 percent viac palivového dreva.
"V stredu 24. augusta vydáme príkazný list generálneho riaditeľa Lesov SR, kde usmerníme podriadené organizačné zložky, aby maximálne vyšli v ústrety verejnosti pri zabezpečení potreby palivového dreva pre domácnosti na nadchádzajúcu vykurovaciu sezónu. Samozrejme, tak, aby neprišlo k porušeniu akýchkoľvek právnych predpisov, ktoré platia a bolo to pod dozorom našich odborných zamestnancov," povedal generálny riaditeľ Lesov SR Ján Marhefka.
Interný pokyn, ktorý doteraz upravuje podmienky samovýroby a je stále ešte v platnosti, umožňuje podľa Marhefku na jednu domácnosť pripraviť si palivové drevo väčšinou len z tzv. ťažbových zvyškov v objeme 16 kubických metrov (m3).
"Aby sme vytvorili možnosti pre čo najširšie vrstvy obyvateľstva na zabezpečenie dostatočného objemu palivového dreva upravujeme smernicu tak, aby si mohla jedna domácnosť v samovýrobe nachystať 12 m3 dreva," povedal generálny riaditeľ Lesov SR. (TASR)
Ďalšie príspevky z rubriky: Ekonomika
Zásoby plynu na Ukrajine sú na historickom minime. Je možné, že Kyjev bude nútený dovážať vysoké objemy. Čítaj ďalej
Počet zahraničných turistov v USA klesol v marci medziročne o viac než desatinu. Turizmu hrozia škody v miliardách dolárov.
(TASR)Volkswagen by mohla časť výroby vozidiel značky Audi presunúť do USA. Cieľom je vyhnúť sa americkým clám.
(TASR)Vývoz švajčiarskych hodiniek na kľúčový americký trh vzrástol v marci o takmer 14 percent.
(TASR)Ceny nehnuteľností rástli na začiatku roka pomalšie. Výraznejšie stúpli v Prešove, Trnave a druhom bratislavskom obvode.
(TASR)Nealkoholické pivá sú v Nemecku čoraz úspešnejšie, spotreba klasického piva v krajine dlhšiu dobu klesá.
(TASR)Na obchodnú vojnu s USA doplatia v Číne milióny zamestnancov. Pracovnú silu v už vyčerpáva znižovanie platov a prepúšťanie.
(TASR)Väčšina kytíc z kvetinárstiev, kúpených online i supermarketov je plná pesticídov. Toxický kokteil môže spôsobiť rakovinu.
(TASR)