Slovenská obchodná a priemyselná komora poprela autorstvo správy o pôde na Ukrajine
Predseda Slovenskej obchodnej a priemyselnej komory nie je autorom správy o predaji pôdy na Ukrajine americkým firmám. Peter Mihók sa dištancuje od informácií, ktoré sa začali šíriť po sociálnych sieťach.
V správe sa tvrdilo, že Mihók mal informovať o predaji 17 miliónov hektárov ukrajinskej poľnohospodárskej pôdy trom spoločnostiam z USA.
"Slovenská obchodná a priemyselná komora i osobne Peter Mihók vyhlasujú, že nie sú autormi týchto informácií, nemajú vedomosť, kto je ich autorom, ani kto tieto informácie v online priestore šíri. Vzhľadom na závažnosť situácie bude Slovenská obchodná a priemyselná komora i jej predseda Peter Mihók nútení požiadať o právnu ochranu, aby dobré meno inštitúcie a jej predsedu nebolo spájané s takýmito dezinformáciami," konštatuje v stanovisku, ktoré poskytla Bibiána Gunišová, tlačová tajomníčka komory Bibiána Gunišová.
Mihók v stanovisku tiež upozornil, že nikdy nepoužíva na komunikáciu s verejnosťou žiadne sociálne siete a celá komunikácia predsedu aj komory ako takej sa realizuje vždy cez tlačové pracovisko. (TASR)
Ďalšie príspevky na tému: Vojna na Ukrajine
Trump dúfa, že Rusko a Ukrajina sa počas najbližších dní dohodnú a následne začnú vo veľkom obchodovať s USA. Čítaj ďalej
Zelenskyj navrhol Rusku zastavenie útokov zacielených na civilnú infraštruktúru, a to najmenej na 30 dní. Čítaj ďalej
Americké ministerstvo zahraničných vecí by uvítalo predĺženie veľkonočného prímeria vo vojne na Ukrajine. Čítaj ďalej
Ukrajina kritizovala americkú televíziu Fox News za to, že v popiske reportáže omylom označila Kyjev za „ruské mesto“. Čítaj ďalej
Ruský prezident Putin nevydal nariadenie na predĺženie ním vyhláseného veľkonočného prímeria. Čítaj ďalej
Ukrajinské jednotky sa počas veľkonočného prímeria dostali pri Torecku do ruskej pasce. Informoval Zelenskyj. Čítaj ďalej
Zásoby plynu na Ukrajine sú na historickom minime. Je možné, že Kyjev bude nútený dovážať vysoké objemy. Čítaj ďalej
Ruské vojská prísne dodržiavajú krátkodobé prímerie, ktoré vyhlásil Putin, tvrdí ministerstvo obrany v Moskve. Čítaj ďalej