Na Orave platia hydrologické výstrahy pred povodňou z trvalého dažďa
V okresoch Námestovo, Tvrdošín a Dolný Kubín platia dnes večer výstrahy prvého stupňa pred povodňou z trvalého dažďa. Informuje o tom Slovenský hydrometeorologický ústav na svojom webe. Výstrahy platia predbežne do 22:00.
"Vzhľadom na trvalý dážď je predpoklad vzostupu vodných hladín na tokoch, s možnosťou dosiahnutia a prekročenia vodných stavov zodpovedajúcich stupňom povodňovej aktivity," uviedli meteorológovia. (TASR)
Ďalšie príspevky na tému: Počasie
Dnes bude polojasno, miestami prechodne oblačno. Zrána ojedinele hmla alebo nízka oblačnosť. Výnimočne spŕchne.
(SITA)Vo vysokých polohách Západných, Vysokých a Nízkych Tatier platí malé lavínové nebezpečenstvo. Čítaj ďalej
Niekde padlo až 50 milimetrov zrážok. V južnej polovici územia napršalo plošne výrazne viac. Nastane ustálené počasie.
(TASR)Sobota bude slnečná. Ojedinele sa môžu vyskytnúť prehánky. Denná teplota do 22 stupňov. Zafúka slabý vietor.
(SME)Vo viacerých okresoch Slovenska treba naďalej počítať s dažďom. Upozorňuje na to SHMÚ.
(TASR)Dážď má od večera potrápiť najmä okresy na strednom Slovensku. Meteorológovia vydali výstrahu prvého stupňa. Čítaj ďalej
Nad poľskú časť Vysokých Tatier zavialo saharský prach. Prach zafarbil oblohu i sneh vo vyšších polohách.
(TASR)Dnes bude na Slovensku polojasno až oblačno, najvyššia denná teplota dosiahne 23 až 28 stupňov Celzia.
(SITA)