Obštrukcia schôdze bola len prejavom zraneného ega zo strany SaS, tvrdí Vetrák
Vznikom menšinovej vlády sa situácia zmenila, reagoval Juraj Krúpa zo strany SaS na neotvorenie poslednej schôdze v relácií TA3 V politike. Milan Vetrák z OĽaNO obštrukciu vníma len ako zranené ego zo strany SaS.
Strana SaS kritizovala koalíciu, že s nimi pred schôdzou parlamentu nerokovali o podpore návrhov. Chceli obštrukciou poukázať na zmenu situácie, ktorú prináša menšinová vláda a tiež na zlé usporiadanie bodov programu.
Na schôdzi chýbal aj poslanec zo strany Sme rodina. Pčolinský oznámil, že nemožno ovplyvniť, ak má niekto ťažký priebeh covidu. Obhajoval tým neprítomnosť Šimka. zároveň kritizoval, že
Vetrák vysvetľoval, že síce pracoval, len nebol na hlasovaní. Reagoval tak na kritiku, že on a ďalších šesť poslancov OĽaNO nebolo prítomných na prvom hlasovaní o otvorení. „Moji kolegovia boli takisto v parlamente, ale neboli v sále. Aj keby sme boli v pléne, nebolo by dosť hlasov,“ vyhlásil Vetrák.
Saková z Hlasu tvrdí, že schôdzu nepodporili pre absenciu riešení pre ľudí, ktorí sa momentálne nachádzajú v ťažkej situácií kvôli inflácií a energetickej kríze.
Ak nebude menšinová vláda schopná prijať riešenia inflácie a energetickej krízy, podľa Pčolinského nemá zmysel zotrvávať v koalícii. V tomto prípade by hnutie zvážilo predčasné voľby.
"Pre mňa je Igor Matovič generátor konfliktov, on z nich žije," reagoval Krúpa na obvinenia, ktoré padli na tlačovej konferencii ministra financií v stredu. Je osobnou vecou lídra Hlasu Pellegriniho, či podá, alebo nepodá trestné oznámenie v súvislosti s obvineniami, povedala bývalá ministerka vnútra Saková.
Prieskum Ipsos vypracovaný pre TA3 ukázal, že väčšina respondentov neverí, že koalícia dovládne. Vetrák na prieskum reagoval, že otázky neboli správne sformulované, pretože aj v prípade predčasných volieb by vláda pokračovala do konca roka. Voľby by totiž nestihli byť tak rýchlo vyhlásené.
Ak bude chcieť Sme rodina predčasné voľby a dohodne sa na tom s ostatnou časťou parlamentu, tak si schvália ústavný zákon aj predčasné voľby, reagoval Vetrák. "Príde určitý moment, keď budeme vyhodnocovať, ktoré z tých opatrení sa podarilo zaviesť do praxe a ktoré nie, a potom vyhodnotíme, či má ďalší zmysel fungovanie v menšinovej vláde," podotkol. OĽANO podľa Vetráka nepôjde tvrdohlavo proti múru, a keď pomoc nebudú vedieť zabezpečiť, tak je na mieste, aby prišiel namiesto nich do vlády niekto iný.
Prieskum tiež ukázal, že 61 percent opýtaných považuje predčasné voľby za najvhodnejšie riešenie. Až 52 percent by preferovalo demisiu Matoviča a návrat SaS do koalície. Podľa Krúpu záleží prežitie menšinovej vlády len na jej pokore a schopnosti konštruktívne spolupracovať. (SME)
Ďalšie príspevky na tému: Polícia
Policajná inšpekcia zastavila stíhanie za pochybenie ochranky pri atentáte na premiéra Fica, informovali Aktuality.
(Aktuality.sk)Koaliční politici odkazujú polícii, čo má robiť, jej nová šéfka mlčí. Svoje miesto ešte isté nemá.
(SME)Vyhliadnu si obeť a vyprovokujú konflikt. Gang útočí na ľudí v Košiciach, polícia prípady vyšetruje.
(Korzár)Majetková kriminalita načas zmizla. Tibor Gašpar sa chváli, že klesá, skôr ale len vypadla z policajných štatistík.
(SME)Svedkom proti operatívcom z NAKA trvalo roky, kým si spomenuli na ich údajný nátlak. Navyše mu chýba motív.
(SME)Strela z pravdepodobne vzduchovej pušky zranila ženu vo Zvolene. Prípad je v štádiu vyšetrovania.
(TASR)Zvyšnými dvoma inšpekciou zadržanými osobami sú podľa informácií SME bývalí vyšetrovatelia NAKA Dunčko a Magula.
(SME)V košickej mestskej časti Šaca došlo k streľbe. Jednu zranenú osobu transportujú do nemocnice.
(Korzár)