Pri najnovšom ruskom bombardovaní zomrelo najmenej osem civilistov
Pri najnovšom bombardovaní Ukrajiny zahynulo najmenej osem civilistov a 16 utrpelo zranenia. Úrad ukrajinského prezidenta uviedol, že medzi obeťami sú jedno dieťa a dvaja dospelí.
Tých zabil stredajší raketový útok na mesto Dnipro. Tento útok zároveň zranil päť ľudí, vrátane 12-ročného dievčaťa, ktoré vyslobodili z trosiek, a poškodil 60 domov, tržnicu na ulici a elektrické vedenie.
V Doneckej oblasti ruské delostrelectvo zabilo päť civilistov. Úrady mesta Kramatorsk na východe Ukrajiny uviedli, že raketový útok na mesto zranil jedenásť ľudí, pričom zranenia jedného z nich sú vážne. Útok, ktorý sa odohral ráno, poškodil výškové budovy i rodinné domy.
Ruské bombardovanie zasiahlo aj mesto Nikopoľ ležiace pri rieke Dnipro, oproti Rusmi okupovanej Záporožskej jadrovej elektrárni. (SITA)
Ďalšie príspevky na tému: Vojna na Ukrajine
Súd v Moskve uložil Googlu pokutu za zverejnenie údajov o padlých ruských vojakoch. Zaplatiť má zhruba 40-tisíc eur.
(TASR)Ukrajinské letectvo hlási, že v noci zostrelilo 42 útočných dronov na severe, východe, juhu aj v centrálnej časti krajiny. Čítaj ďalej
Rusko v nedeľu porušilo prímerie v takmer 3000 prípadoch, tvrdí ukrajinský prezident Zelenskyj. Čítaj ďalej
Rusko v noci podniklo vzdušný útok na Ukrajinu. Z Mykolajiva, Chersonu a Čerkasov hlásili výbuchy. Čítaj ďalej
Trump dúfa, že Rusko a Ukrajina sa počas najbližších dní dohodnú a následne začnú vo veľkom obchodovať s USA. Čítaj ďalej
Zelenskyj navrhol Rusku zastavenie útokov zacielených na civilnú infraštruktúru, a to najmenej na 30 dní. Čítaj ďalej
Americké ministerstvo zahraničných vecí by uvítalo predĺženie veľkonočného prímeria vo vojne na Ukrajine. Čítaj ďalej
Ukrajina kritizovala americkú televíziu Fox News za to, že v popiske reportáže omylom označila Kyjev za „ruské mesto“. Čítaj ďalej