Ukrajina do veľkej miery odstránila škody na energetických zariadeniach
Ukrajina do veľkej miery odstránila škody na energetických zariadeniach, ktoré sa stali cieľmi ruských útokov, uviedol šéf prevádzkovateľa rozvodnej siete Ukrenerho Volodymyr Kudryckyj. Dodávky elektriny už boli podľa neho obnovené.
Kudryckyj povedal, že niektoré práce na opravách poškodenej infraštruktúry ešte pokračujú. Zdôraznil, že Ukrajinci by podľa neho mali naďalej šetriť elektrinou, pretože ruská armáda by mohla podniknúť ďalšie útoky na energetickú infraštruktúru.
Kudryckyj tiež vyzval odberateľov, aby spotrebu elektriny znížili v čase najväčšieho zaťaženia elektrizačnej sústavy: ráno od 8. do 11. hodiny a večer od 17. do 23. hodiny. (TASR)
Ďalšie príspevky na tému: Vojna na Ukrajine
Súd v Moskve uložil Googlu pokutu za zverejnenie údajov o padlých ruských vojakoch. Zaplatiť má zhruba 40-tisíc eur.
(TASR)Ukrajinské letectvo hlási, že v noci zostrelilo 42 útočných dronov na severe, východe, juhu aj v centrálnej časti krajiny. Čítaj ďalej
Rusko v nedeľu porušilo prímerie v takmer 3000 prípadoch, tvrdí ukrajinský prezident Zelenskyj. Čítaj ďalej
Rusko v noci podniklo vzdušný útok na Ukrajinu. Z Mykolajiva, Chersonu a Čerkasov hlásili výbuchy. Čítaj ďalej
Trump dúfa, že Rusko a Ukrajina sa počas najbližších dní dohodnú a následne začnú vo veľkom obchodovať s USA. Čítaj ďalej
Zelenskyj navrhol Rusku zastavenie útokov zacielených na civilnú infraštruktúru, a to najmenej na 30 dní. Čítaj ďalej
Americké ministerstvo zahraničných vecí by uvítalo predĺženie veľkonočného prímeria vo vojne na Ukrajine. Čítaj ďalej
Ukrajina kritizovala americkú televíziu Fox News za to, že v popiske reportáže omylom označila Kyjev za „ruské mesto“. Čítaj ďalej