Maďarská diplomacia reagovala na kritické video americkej ambasády
Maďarská diplomacia reagovala na kritické video americkej ambasády. Maďarský štátny tajomník Menczer odporučil Spojeným štátom, aby sa radšej usilovali o mierové rokovania v záujme ukončenia vojny na Ukrajine.
"Bolo by potrebné premýšľať o dôsledkoch neúspešnej sankčnej politiky a podporovať mierové rokovania," uviedol v reakcii na video Menczer.
Podľa neho by sa americká vláda mala zaujímať o zorganizovanie stretnutia prezidenta Bidena s jeho ruským náprotivkom Putinom, ktoré "by výrazne pomohlo k nastoleniu mieru medzi Ruskom a Ukrajinou". Dodal, že Budapešť je stále k dispozícii na uskutočnenie mierových rokovaní. (TASR)
Ďalšie príspevky na tému: Vojna na Ukrajine
Zásoby plynu na Ukrajine sú na historickom minime. Je možné, že Kyjev bude nútený dovážať vysoké objemy. Čítaj ďalej
Ruské vojská prísne dodržiavajú krátkodobé prímerie, ktoré vyhlásil Putin, tvrdí ministerstvo obrany v Moskve. Čítaj ďalej
Zelenskyj vyzval počas Veľkonočnej nedele Ukrajincov, aby nestrácali vieru. „Skôr či neskôr zlo ustúpi,“ uviedol. Čítaj ďalej
Ruská armáda opakovane porušila Putinovo veľkonočné prímerie, uviedol ukrajinský prezident Zelenskyj. Čítaj ďalej
Ruský súd poslal do väzenia na takmer tri roky 19-ročnú aktivistku Dariu Kozyrevovú. Čítaj ďalej
Európskej únii nestačí ruské vyhlásenie o prímerí, chce najprv vidieť jasné činy a zastavenie agresie. Čítaj ďalej
Ukrajina bude dodržiavať veľkonočné prímerie, ktoré oznámil Putin, uviedol prezident Zelenskyj. Čítaj ďalej
V Nemecku sa konali veľkonočné mierové pochody. Ich účastníci žiadali zničenie jadrových zbraní a ukončenie vojen. Čítaj ďalej