Milley: Počet ranených či zabitých ruských vojakov na Ukrajine dosahuje 100-tisíc
Vyše stotisíc ruských vojakov zahynulo na Ukrajine alebo tam bolo ranených. Vyhlásil to americký generál Mark Milley, podľa ktorého podobný počet obetí pravdepodobne zaznamenala aj ukrajinská armáda.
Ide o doposiaľ najvyšší odhad, ktorý americká strana poskytla počas deviatich mesiacov trvania konfliktu na Ukrajine. Reuters však upozorňuje, že tento počet nie je možné nezávisle overiť.
Podľa Milleyho konflikt na Ukrajine spravil utečencov z 30 až 40 miliónov Ukrajincov, pričom v jeho priebehu už zrejme zahynulo približne 40-tisíc ukrajinských civilistov.

O vyhliadkach na diplomaciu v súvislosti s konfliktom na Ukrajine Milley povedal, že počiatočné odmietanie rokovaní počas prvej svetovej vojny len znásobilo ľudské utrpenie a viedol k väčšiemu počtu obetí. "Preto ak existuje príležitosť rokovať, ... využite ju," povedal americký generál. (TASR)
Ďalšie príspevky na tému: Vojna na Ukrajine
Zelenskyj vyhlásil, že od Ruska potrebuje jasnú odpoveď na to, či prijme prímerie pre údery na civilné ciele. Čítaj ďalej
Trump v najbližších troch dňoch plánuje komentovať vojnu na Ukrajine a svoju sprostredkovateľskú snahu o jej ukončenie. Čítaj ďalej
Americkí, ukrajinskí a európski predstavitelia budú v stredu v Londýne rokovať o plánoch na prímerie. Čítaj ďalej
Britské spravodajské služby zaznamenali, že ruský vzdelávací systém sa stáva čoraz ideologickým. Čítaj ďalej
Ruská vláda postupne militarizuje ruskú spoločnosť, aby ospravedlnila inváziu na Ukrajinu, tvrdia americkí analytici. Čítaj ďalej
Trumpov mierový plán pre Ukrajinu obsahuje významné ústupky v prospech Ruska, píše Wall Street Journal. Čítaj ďalej
Súd v Moskve uložil Googlu pokutu za zverejnenie údajov o padlých ruských vojakoch. Zaplatiť má zhruba 40-tisíc eur.
(TASR)Ukrajinské letectvo hlási, že v noci zostrelilo 42 útočných dronov na severe, východe, juhu aj v centrálnej časti krajiny. Čítaj ďalej